Kultuuriportaal soovitab: kodumaine ulmeklassika "Navigaator Pirx" Jupiteris

Vaatamata sellele, et Marek Piestraki "Navigaator Pirxi" teavad paljud, siis enamik inimesi pole seda siiski tänaseni näinud. Selles pole ka midagi imestada, sest tele-eetris näitab seda pigem harva ja füüsilisel kandjal pole seda aastaid ilmunud.

Tehisinimese arendamine on jõudnud faasi, kus neid võiks toota massiliselt. Enne aga tuleb katseliselt tõestada, et need on eelistatavamad kui inimene, sest nad on vabad inimlikest nõrkustest. Selleks tuleb navigaator Pirxil sooritada kosmoselend meeskonnaga, kelle hulgas on roboteid, ja hinnata erapooletult kõigi võimeid.

Filmis jõutakse tõdemuseni, et teaduslik-tehniline revolutsioon ei ole võimeline välja vahetama inimese hingelisi väärtusi ega tema südametunnistust.

"Navigaator Pirx" on valminud Stanislaw Lemi jutustuse "Rozprawa" ("Juurdlus") põhjal. Režissöör-stsenarist Marek Piestrak, operaator Janusz Pawlowski, kunstnikud Jerzy Sniezawski ja Viktor Žilko, kostüümikunstnikud Helve Halla ja Alicja Wasilewska, helilooja Arvo Pärt. Osades Sergei Desnitski, Bolesław Abart, Vladimir Ivašov, Aleksandr Kaidanovski, Zbigniew Lesien, Tõnu Saar jt.

Ulmeklassika "Navigaator Pirx" on Jupiteris vaadatav kuni 6. juunini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: