Kultuuriportaal soovitab: kolme Oscari laureaat "Elujanu" Jupiteris

Kuigi Matthew McConaughey on just viimase kümne aasta jooksul teinud mitmeid märgilisi rolle nii filmides kui ka telesarjades, siis "Elujanu" ("Dallas Buyers Club") 2013. aastast on kahtlemata üks keerukamaid ja isegi ekstreemsemaid. Vääriliselt pälvis ta selle rolli eest ka Oscari.

Auhinnatud tõsielul põhinev film elektrik Ron Woodrofist ja tema võitlusest aidsiga. Võitluse käigus hakkab Ron seisma ka teiste aidsihaigete õiguse eest ravida ennast oma äranägemise järgi. Peaosades Matthew McConaughey ja Jared Leto.

Kuigi Matthew McConaughey ja Jared Leto pärjati mõlemad oma osatäitmise eest Kuldgloobuse ning Oscariga, on see film siiski eelkõige Matthew McConaughey tour de force. Tema töö rolliga on tõeline vana kooli sooritus, laadilt noore Robert de Niro esitusi meenutav, iseendast mitte hooliv ümberkehastumine. Kaks Kuldgloobust, kolm Oscarit ja kolm Oscari nominatsiooni.

Režissöör Jean-Marc Vallee, osades Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Jared Leto jt.

"Elujanu" ("Dallas Buyers Club") on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: