Galerii: ETDM-is avati 33 naisdisaineri näitus "Maailm läbi esemete"

ETDM (Eesti Tarbe- ja Disainimuuseum) avas naisdisainerite näituse "Maailma läbi esemete". Näitus vaatleb kahe riigi, Eesti ja Poola, naisdisainerite loomingut. Peale disainerite loodud esemete tutvustab näitus ka nende mõtteid oma töö olemusest.

"Eestit tutvustavate disainerite seas on publikule nii juba ammu tuttavaid nimesid kui ka avastamisrõõmu, samas kui Poola väljapanek pakub suurepärase võimaluse võrrelda kahe riigi kaasaegset disaini, tarbekunsti, maitset ning üldiselt disaini hetkeolukorda," ütles näituse kuraatori Triin Jerlei.

"Kaht näitust ühendab fookus disainil kui protsessil ja loomingul. Esiletõstetud disainerite ja nende loomingu kaudu saab publik ka mõtiskleda valdkonna mitmekesisuse üle, kogedes nii materiaalset kui ka immateriaalset tööd, mis viib eseme sünnini," lisas Jerlei.

Jerlei sõnul on pakub näitus lisaks ülevaatele Poola ja Eesti disainimaastikust võimalust võrrelda näitusel osalevaid maid ja inimesi riigipiiridest sõltumata.

"Maailm läbi esemete. Naised Poola kaasaegses disainis" on rändnäitus, millega koos korraldatakse igas võõrustavas riigis näitus naistest kohalikus kaasaegses disainis. Eesti on näituse esimene võõrustaja. 

Näituse Poola osa valmistas ette Gdański rahvusmuuseum ja Eesti osa Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseum.

Osalevad Poola disainerid: Agnieszka Aleksandra Bar, Alicja Bielawska, Alicja Patanowska, Anna Bera, Izabela Sroka & Julia Cybis, Justyna Popławska, Karina Marusińska, Karina Królak & Patrycja Smirnow, Magda Jurek, Maja Ganszyniec, Malwina Konopacka, Maria Jeglińska Megi Malinowsky, Monika Patuszyńska, Róża Brito, Wiktoria Szawiel.

Osalevad Eesti disainerid: Reet Aus, Raili Keiv, Mare Kelpman, Mariana Laan, Annike Laigo, Kristel Laurits, Krista Leesi, Mari Masso, Kärt Ojavee, Darja Popolitova, Kateriin Rikken, Stella Runnel, Anneli Tammik, Johanna Tammsalu, Johanna Ulfsak. 

Suurte portreede autoriteks on Poolast Dario Lombardi ning Eestist Rene Suurkaev ja Clara Cohen (Kristel Laurits).

Poola ekspositisoon:

Kuraatorid: Agnieszka Jacobson-Cielecka, Gian Luca Amadei, Dario Lombardi
Näituse kujundus: Dominika Janicka
Graafiline kujundus: Kasia Kubicka

Eesti ekspositsioon:

Kuraator: Triin Jerlei
Näituse kujundus: Maria Pukk, Ivar Lubjak/ Oaas Arhitektid
Graafiline kujundus: Kasia Kubicka, Indrek Sirkel

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: