Tartu Kunstimaja avab seitsme kunstniku kehateemalise näituse

Tartu Kunstimaja avab suures saalis näituse
Tartu Kunstimaja avab suures saalis näituse "7 kunstnikku. Keha". Autor/allikas: pressimaterjalid

Reedel, 29. juulil kell 18.00 avab Tartu Kunstimaja suures saalis näituse "7 kunstnikku. Keha". Näituse kuraatorid on Mall Nukke ja Tiiu Rebane.

Näituse kontseptuaalne lähtepunkt on "keha" – mis on keha, just siin ja praegu? Kas on tegu aktuaalse, seksuaalse, sotsiaalse, kultuurilise, keskkonnatundliku, poliitilise, vaimse mõni muu taolise objektiga, ning kuidas üks keha seda "on" või siis "ei ole". 

Seitsme kunstniku figuraalsele maalile pühendatud näitus on maalikunstnik Mall Nukke algatusel ja maalikunstnike liidu egiidi all toimunud näituste sarja jätk. See sai alguse 2021. aasta kevadel Helsingi kunstnike liidu Rantakasarmi galeriis Suomenlinnas.

Näitusel osalevad seitse kunstnikku on esinenud nii Eestis kui ka väljaspool kodumaad. Samuti seob neid ühine Eesti kunstiakadeemia taust ja kuulumine maalikunstnike liitu. 

"See kunstnike seltskond valgustab, oma üheaegselt nii mänglevate kui tõsiste autoripositsioonidega, mitmeid erinevaid maalikunsti "pimenurki", saavutades mitmekesise ja inspireeriva tulemuse," märkisid kuraatorid. 

Näitusel osalevad Mauri Gross, August Künnapu, Laurentsius, Maarit Murka, Karl-Kristjan Nagel, Mall Nukke ja Tiiu Rebane.

Neljapäeval, 18. augustil kell 17.30 toimub näitusel kuraatorituur.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: