Galerii: Tallinnas tähistati "Lugemistundi" koos Leelo Tunglaga

Foto: Ken Mürk/ERR

Neljapäeval tähistati esmakordselt üle-eestilist lugemistundi, mille raames oodati kell 13–14 vahemikus kõiki inimesi lugema ning seda ka jäädvustama. Tallinnas Kirjanike Maja juures tähistati aktsiooni koos Leelo Tunglaga.

Kirjanike Maja ees toimunud aktsiooni raames luges Leelo Tungal ette oma luuletuse "Raamatul on aku tühi", kuid sinna olid oodatud ka kõik teised huvilised, kes tahtsid "Lugemistunnist" just seal osa võtta.

"Lugemistund" on 2019. aastal Soomest alguse saanud lugemist propageeriv algatus, mille raames kutsutakse inimesi tunni aja jooksul raamatut lugema. 8. september on ka ÜRO rahvusvaheline kirjaoskuse teemapäev, mis andis ka lugemistunni kampaaniale inspiratsiooni.

Eesti osales "Lugemistunni" kampaanias esmakordselt 2021. aastal Soome Instituudi eestvedamisel. Tänavu on "Lugemistund" osa raamatukogude aasta programmist, kampaaniat tähistati üle 120 raamatukogus ja haridusasutuses üle Eesti.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: