Tarbekunsti ja disainimuuseum viib raamatukujundaja Jüri Kaarma töötuppa

Tarbekunsti ja disainimuuseumis on võimalik astuda legendaarse raamatukujundaja Jüri Kaarma töötuppa, mis annab värvika ettekujutuse hilisnõukogude trükikunstnike aja- ja materjalikulukast tööprotsessist.

Graafiliste disainerite töö on tänu digitehnika arengule praegu igaühele kättesaadav. Veel mõne aastakümne eest võttis aga ka lihtne kujundus tunde ja päevi, mis kulusid käsitsi lõikamisele, kleepimisele, ilmutamisele, ladumisele ja paljudele muudele operatsioonidele.

Kuraator Maria Muuk selgitas, et väljapanek on üles ehitatud raamatukujundaja Jüri Kaarma tööprotsessi arhiivile.

"Ehk see ongi töötuba imiteeriv väljapanek, kus ühelt poolt on näha eesti ühe viljakama raamatukunstniku valikut töödest, rohkem-vähem tuntud ikoonilistest raamatukujundustest ja nende loomiseks kasutatud materjalidest."

Teisalt kõneleb kogu väljapanek 20. sajandi teise poole trükikunsti ja kirjastamise tervikreaalsusest, milles kujundajad tollel ajal pidid opereerima, mis on hakanud praegu aina enam meelest ära minema, lisas Muuk.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: