Eik ja Villemdrillem avaldasid ühise singli

EiK, Maris Pihlap, Mattias Tirmaste ja Vllemdrillem.
EiK, Maris Pihlap, Mattias Tirmaste ja Vllemdrillem. Autor/allikas: Aldis Toome

Eik ja Villemdrillem andsid välja ühise pala, mis kannab nime "Meie süü". Loos teevad kaasa ka Mattias Tirmaste ning Maris Pihlap.

"Pealiskaudsus võib põrgu käia," ütles Eik sissejuhatuseks, ja lisades, et "Meie süü" on omamoodi protestilaul materiaalsuse ja kommertsi vastu.

"Lugu on kirjutatud neile, kes pärivad, palju muusikaga teenib, kes räägivad taga ja peidavad ebakindlust näiliste väärtuste alla. Kes kaotavad huvi, kui mõte 15 sekundi sisse ei mahu," selgitas Eik.

"Aga ka neile, kes ei julge olla teistsugused, kuna kardavad, et öeldu publikut ei kõneta."

"Meie süü" sai alguse ühest sahtlisse jäänud loop'ist, mille Eik ja produtsent Tirmaste demoks vormisid. Kuna Villemdrillem ja Eik olid juba varem arutanud ideed ühisest projektist, siis piisas nüüd vaid tausta esitlemisest.

"Järgmisel hetkel olime juba stuudios, Maris Pihlap salvestas kõik salmid üles ja edasi jäi sisuliselt üle ainult laul valmis miksida," kirjeldas Eik.

Sama ootamatu nagu kogemata arvutist leitud taust, oli ka salvestusprotsessi sujuvus, tunnistas Villemdrillem.

"Ise mõtlesin, et teeme kerge tutvumissessiooni – elame sisse ja saame tuttavaks, aga kogemata tegime laulu valmis. Aga nii juhtub, kui protsessi naudid," tunnistas Villemdrillem.

Loos teeb kaasa ka laulja ja produtsent Maris Pihlap. Pihlapi hinnangul mõjus Villemi lisandumine muidu toimivasse mudelisse nagu sõõm värsket õhku.

"Ma arvan, et meil oli kõigil üksteiselt midagi õppida ja ühised stuudiotunnid rikastasid loomingut vastastikuselt."

Viimase kaheksa aasta jooksul on Eikil ilmunud albumid "Uinak", "Äratuskell", "Unerohi", "Eik" ja "Uduvaip" ning kogumikvinüül "TIKS 097". Ka värske singli puhul jätkub koostöö plaadifirmaga TIKS rekords.

Loo "Meie süü" sõnade autorid on Eik ja Villemdrillem, heliloojad Mattias Tirmaste ja Eik, taustavokaalid on loonud Maris Pihlap, loo salvestasid Maris Pihlap, Karl Killing, Eik, loo miksisid Eik ja Maris Pihlap, masterdas José Diogo Neves ning välja andis TIKS rekords.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: