"Kultuuristuudio. Arutelu" küsib, kust jooksevad tühistamiskultuuri piirid

Kuigi tühistamiskultuur pole ühiskondlikus vaates midagi uut, on sotsiaalmeedia võidukäik seda korralikult võimendanud ning inimesed altimad ja kiiremad kedagi või midagi tühistama. Millal on see aga õigustatud, kust jooksevad piirid ja kuidas on lood tühistamiskultuuriga kaasneva enesetsensuuriga? Nendel teemadel arutleb kolmapäeval "Kultuuristuudio. Arutelu".

2018. aastal, mil toimus nn Tiit Ojasoo skandaal, väitis mõni teatrikriitik, et ei kavatse lavastaja uut tükki nüüd vaatama minna, sest on otsustanud boikottida nende kunstnike teoseid, kelle eraeluline tegevus on taunitav.

Kust aga jookseb piir maailmavaate ja loomingu vahel? Mis väärib tühistamist ja millal saab inimene tühistatu sildi külge asjatult? Kui kaua tuleb kunstnikku Ojasoo-sarnase juhtumi puhul karistada? Kuidas on aga tsensuurita Eestis lood enesetsensuuriga?

Sellest räägivad kolmapäeval, 19. oktoobril kell 21.30 ETV2 saates "Kultuuristuudio. Arutelu" õiguskantsler Ülle Madise ja semiootik Mihkel Kunnus. Saatejuht on Kaupo Meiel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: