PÖFF ja Jupiter tähistavad Lembit Ulfsaki 75. sünniaastapäeva retrospektiiviga

Pimedate Ööde filmifestival (PÖFF) tähistab näitleja Lembit Ulfsaki 75. sünniaastapäeva eriprogrammiga, valik Eesti filmi sajandi meesnäitlejaks valitud Ulfsaki osalusega filme on vaatamiseks üleval ka ERR veebikanalis Jupiter.

PÖFF-i retrospektiiv kannab pealkirja "Kuldlõige. Kolm filmi Lembit Ulfsakiga" ja sinna kuuluvad "Ukuaru" (1973), "Keskea rõõmud" (1986) ja "Mandariinid" (2013). Programmi kuraator on filmiajakirjanik ja -kriitik Tristan Priimägi, kes juhatab ka seansid sisse ja võõrustab külalisi.

Programmi avab "Keskea rõõmud", mis linastub pühapäeval, 13. novembril kell 17.30 Artise kinos ja mille külalisted on Ülle Kaljuste ja Kaie Mihkelson. "Ukuaru" linastub esmaspäeval, 14. novembril kell 19 Artise kinos ja "Mandariinid" neljapäeval, 24. novembril kell 19.15 Apollo kinos Coca-Cola Plaza, külalised Elmo Nüganen ja Ivo Felt.

Ulfsaki 75. sünniaastapäeva tähistab ka ERR veebikanal Jupiter, kus on selleks puhuks vaatamiseks üleval 15 linateost nii vanemast kui ka uuemast ajast, kus Ulfsak tegi nii suuremaid ja väiksemaid rolle, sh "Mandariinid", "Pulmapilt" (1980), "Tuulevaikus" (1970) jpm.

Eesti filmi sajandi meesnäitlejaks valitud Lembit Ulfsak (1947–2017) mängis rohkem kui sajas filmis, sealhulgas kümneid miljoneid inimesi ekraanide ette toonud linateostes, nagu "Legend Ulenspiegelist" "Kapten Granti otsinguil", "Hüvasti, Mary Poppins" ja "Pan Kleksi akadeemia" – ta oli tuntud üle terve Nõukogude Liidu.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: