Selgusid kokkuvõttevõistluse Tuum võitjad

Kokkuvõttevõistluse Tuum võitis sel aastal Kristjan Tehu, teise auhinna pälvis Kristina Ruder ja kolm võrdset kolmandat auhinda saavad Katre Talviste, Anu Lutsepp ja Loviisa Mänd. Parima kooliõpilase auhinna vääris Johanna Saare Hugo Treffneri gümnaasiumist.

25 parima hulka mahtusid veel üksikvõistlejad Elise Belov, Gaila Järvsalu, Hendrik Pajur, Kaur Kivilaan, Leena Karin Toots, Liisa Tafenau, Liisa-Lotte Hein, Marie Loog, Marie Udam, Martin Jänes, Merili Carola Kriisa, Märt Lillestik, Nele Karolin Teiva, Rasmus Kuningas, Saale Kivi, Triinu Aru, Ville Markus Varik ning kaks võistkonda: Anita Viineloo, Doris Keernik ja Kea Rael Kukk ning Gerda Õunapuu ja Annmari Meriste.

Kokkuvõttevõitlusele Tuum jõudis tänavu 189 tööd, nende seas oli 142 üksiküritajat ja 47 võistkonda, kokku 258 osalejat. Noorim osaleja on oma vanuseks märkinud 12, vanim 54. 

"Rõõmu tegi tänavu see, et oli palju tugevaid töid ja osales palju kooliõpilasi. Eriti tuleb kiita Treffneri gümnaasiumit ja Saue Riigigümnaasiumit," ütles žürii esimees Tiit Hennoste.

Esimene auhind on 300 eurot, teine auhind 150 eurot ja kolmas auhind 100 eurot. Parima kooliõpilase eriauhind on 50 eurot. 25 parimat saavad kokkuvõtjate tippu kuulumist kinnitava diplomi ja iga osavõtja väljaprinditava osavõtutunnistuse.

Kokkuvõetavaks tekstiks oli tänavu helilooja ja kolumnisti Jüri Reinvere essee "Arvamusruum on muutunud tõeliseks miiniväljaks". Töid hindasid Tiit Hennoste (žürii esimees), Martin Ehala, Külli Habicht ja Jüri Valge.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: