Aago Räätsa varajase muusika stipendiumi pälvis klavessiinimängija Lili Talimaa

Lili Talimaa
Lili Talimaa Autor/allikas: Anna Pärt

Festivali Tallinn feat Reval avaüritusel anti üle esimene Aago Räätsa nimeline varajase muusika stipendium, mille pälvis Lili Talimaa.

Lili Talimaa õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klavessiini interpretatsiooni õppekaval Imbi Tarumi juhendamisel ning samuti jätkab MUBA jätkuõppes Reinut Tepi juhendamisel. Sel suvel Tallinna Muusikakeskkooli lõpetanud värske auhinnalaureaat on pilli õppinud kokku 12 aastat.

Aago Räätsa stipendium on mõeldud silmapaistvatele varajase muusikaga tegelevatele noortele. Puhtalt erakapitalil põhinev 2000 euro suurune stipendium on mõeldud enesetäiendamiseks. Auhinna andsid üle Marko Lõhmus ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia varajase muusika õppejuht Imbi Tarum.

Tallinn feat. Reval kunstilise juhi Taavi-Mats Uti sõnul innustavad noori varajase muusikaga tegelema suuresti Eesti muusikakoolid. "Valdkond pakub palju koosmängimise ja ansamblitöö võimalusi, mis on noortele meelt mööda, sellest annavad tunnistust paljude muusikakoolide juures tegutsevad vanamuusikaansamblid," ütleb Utt.

Seetõttu valiti stipendiumi väljaandmiseks noorte vanamuusikute galakontsert, kus olid kuulajate ees Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, Tallinna Muusika- ja Balletikoolist, Kuressaare Muusikakoolist, Vanalinna Hariduskolleegiumist ja Nõmme Huvikooli Plokkflöödikooli esinejad.

Aago Rääts (1961–2018) oli eesti flötist ja muusikapedagoog, 1980. aastate alguses mängis ta plokkflööte ja barokkflööti vanamuusikaansamblis Consortium ning tegutses varase muusika propageerijana. Hiljem jätkas ta oma tööd Kanadas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: