Rahvusraamatukogu alustab pimedate ja hoiuraamatukogu teenuste osutamist

RaRa väikese maja pidulik avamine
RaRa väikese maja pidulik avamine Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Alates 2023. aastast hakkab hoiuraamatukogu ja pimedate raamatukogu teenuseid osutama Eesti Rahvusraamatukogu. Asutuste ühinemine esialgu senistes hoiuraamatukogu ja pimedate raamatukogu teenustes muutuseid ei too, kuid tulevikus planeeritakse need mugavamaks ja kasutajasõbralikumaks muuta.

"Kõik hoiu- ja pimedate raamatukogu teenused jäävad alles ning esialgu ei ole teenustes midagi muutunud," sõnas Eesti rahvusraamatukogu teenuste juht Kristel Veimann, kelle sõnul jäävad raamatukogud tegutsema seni kasutusel olnud ruumidesse Suur Sõjamäe 44b aadressil.  

Eesti Hoiuraamatukogu ja Eesti Pimedate Raamatukogu ülesanded pandi Eesti Rahvusraamatukogule 2022. aasta 6. juulil vastuvõetud Eesti Rahvusraamatukogu seaduse ja autoriõiguse seaduse muutmise seadusega. 

Rahvusraamatukogu uuteks ülesanneteks saavad üleriigilise vähekasutatavate võõrkeelsete trükiste hoiukogu moodustamine ja kättesaadavaks tegemine ning väljaannete vahetuskogusse vastuvõtmine ja vahendamine. Samuti tuleb rahvusraamatukogul tagada ligipääs kirjandusele erivajadustega inimestele ning komplekteerida, säilitada ja kättesaadavaks teha nägemispuudega inimeste tegevust, rehabilitatsiooni ja õpetamist käsitlevad trükitud väljaanded. 

Rahvusraamatukogu edasised tegevused mõlema raamatukogu seniste teenuste arendamisel lähtuvad seadusest, mis näeb ette ligipääsetavuse ja kättesaadavuse parandamist kirjandusele ja teavikutele nii füüsiliselt kui digitaalselt.  

Hoiuraamatukogu tegevus eraldiseisva riigiasutusena lõpetatakse ning tulevikus kolitakse hoiuraamatukogu hoiu- ja vahetuskogu kavandatavasse pärandihoidlasse. Pimedate raamatukogu teenuseid hakatakse osutama rekonstrueeritud rahvusraamatukogu ruumides Tõnismäel.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: