A-Galerii avab reedel näitusehooaja kolme uue väljapanekuga akendel

Sille Luiga näitus Seifis aastal 2020.
Sille Luiga näitus Seifis aastal 2020. Autor/allikas: pressimaterjalid

A-Galerii avab reedel näitusehooaja kolme uue väljapanekuga akendel: Sille Luiga "Luuser poetry", Tatiana Iakovleva "Sõnumid" ja Oscar Wippermanni "Pythagoras Rannas". Näitused jäävad avatuks 26. veebruarini.

A-Galerii pakub alanud aastal kultuurielamusi läbi 28 erineva näituse, mis toimuvad nii galerii Seifis kui ka avaliku linnaruumi akendel. Aasta jooksul saab teiste seas näha näiteks Keiu Koppeli, Maria Valdma Härmi, Kristiina Lauritsa, Valdek Lauri ja Raili Vinna väljapanekuid. Rahvusvahelises programmis osaleb tegijaid muu hulgas Norrast, Põhja-Makedooniast, Saksamaalt, Soomest ja Islandilt.

Näitusehooaeg alustab reedel, 6. jaanuari õhtul piduliku sündmusega, kus avatakse kolm uut väljapanekut: Sille Luiga "Luuser poetry", mis on inspireeritud klassikalisest käsilaost trükikunstis ning ka trükimasina leiutajast Johannes Gutenbergist; Tatiana Iakovleva kalligraafiat, ehtekunsti ja loodust ühendav näitus "Sõnumid" ja Oscar Wippermanni "Pythagoras Rannas", kus saab näha töid, mis valmistatud looduslikest materjalidest nagu loomaluu, eebenipuit, siid ja puuvill. Näitused on avatud 26. veebruarini.

Aasta esimene näitus Seifis on möödunud aasta novembris lahkunud Lia Tüüri (1944–2022) mälestusnäitus, mis koondab tema loomingut ning mälestab Tüüri kui suurt ehtekunstnikku ja ühtlasi ka A-Galerii idee algatajat, asutajat ning selle kauaaegset hingehoidjat. Lia Tüüri mälestusnäitus on galerii Seifis üleval 13. jaanuarist 11. veebruarini.

A-Galerii näituseprogrammi koostavad galerii kuraator Helle Ly Tomberg ning ehtekunstnikest koosnev juhatus. A-Galerii näitusehooaja avasündmus toimub A-Galeriis reedel, 6. jaanuaril, kell 18.00 ning on kõigile tasuta külastamiseks avatud nagu ka kogu ülejäänud aasta näituseprogramm.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: