ETV2 uus saatesari "Laske mind Lavale" paneb proovile kuue noore näitlemisande

Sel reedel alustab ETV2-s uus saatesari "Laske mind Lavale", mis jälgib kuue noore teatrihuvilise mängulist ja katsumusterohket teekonda Eestimaa suurte teatrimajade lavadel.

"Laske mind Lavale" on uus võistluslik saatesari, mis paneb kuus noort teatrihuvilist proovile kogenud näitlejate silme ees. Oma andeid ja oskusi hakkavad suurte teatrite lavadel näitama Emma Tross, Helo Kaplinski, Saara Kaljujärv, Oliver Valk, Mathias Ausmeel ja Jens-Patrik Rand. Kõiki osalejaid ühendab armastus teatri ja kirg näitlemise vastu. Nii saavadki nad ülesandeks täita erisuguseid mängulisi ja näitleja elukutset avavaid ülesandeid. Ükski osaleja saatest välja ei lange, küll kuulutatakse kevadel teatrisaate viimases osas välja võitja, keda ootab auhind.

Vaatajateni jõuab kaheksa saadet, igal reedel avab noortele uksed üks teatrimaja ja nende ülesastumisi asuvad hindama just selle teatriga seotud näitlejad. "Laske mind Lavale" esimene saade viib osalejad Eesti Draamateatri lavale, kus nende sooritusi jälgivad Taavi Teplenkov, Christopher Rajaveer ja Mari Lill.

Saatesari annab järgmistel nädalatel noortele võimaluse käia läbi kõik suuremad teatrid, ees ootavad Noorsooteatri, Rakvere teatri, Endla, Ugala, Vanemuise, Linnateatri ja Estonia lavad. Publiku ja žürii rolli astuvad teiste seas näiteks Luule Komissarov, Anti Kobin, Ülle Lichtfeldt, Jaan Rekkor, Reimo Sagor jpt. Kolmeliikmelise žürii ülesanne on anda noortele tagasisidet ja avada näitlejatöö tagamaid.

Saadet juhivad Erle Loonurm ja Jaanus Tepomees, kes esitavad igas saates osalejatele aina uusi põnevaid ülesandeid. Mõni neist eeldab kiiret kohanemisvõimet, teine paneb proovile kujutlusvõime ja mõni võib esmapilgul sootuks teatrikauge tunduda. Suur osa neist tuleb osalejatele üllatusena, olgu selleks aja peale teksti pähe õppimine või keerulise stseeni etendamine. Samuti tuleb igas saates ettekandele katkend näitemängust, mille lavastus on parasjagu võttepaigaks oleva teatri ajaloos erakordse tähendusega.

"Laske mind Lavale" alustab ETV2s sel reedel, 13. jaanuaril kell 21.30.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: