Kultuuriportaal soovitab: dokfilm "The Best of Salieri ehk Mina, Eesti režissöör" Jupiteris

„The Best of Salieri ehk Mina, Eesti režissöör”
„The Best of Salieri ehk Mina, Eesti režissöör” Autor/allikas: Filmivabrik

Kui peaks tooma Eesti filmimaastikult välja fenomene, sest üks kummalisemaid neist on kahtlemata Manfred Vainokivi: hinnatud produtsent, filmikunstnik ja -operaator, aga samas ka tõeliselt veider lavastaja, kelle kõige kummalisem (heas mõttes!) film on 2021. aastal valminud koomiline autoportree "The Best of Salieri". Kõik need, kellel huumorimeel puudub, jätku film pigem vaatamata...

Aeg on kapist välja tulla ja maailmale hambaid näidata. Ennast Mozartiks pidav režissöör on aastaid oma filmidega festivalidel töllerdades suurt läbimurret oodanud. Mingil seletamatul põhjusel pole maailm Mozarti ära tundnud. Ikka on au ja kuulsus Salieridele osaks langenud.

Lihtne järeldus: maailm pole 200 aastaga midagi õppinud ja kordab sama viga. Kui teisiti ei saa, tuleb õiglus jõuga kehtestada ja maailmale koht kätte näidata. Vanni võttes tabab suurt režissööri jumalik ilmutus: ilmavalgust näeb manifest, mis maailma silmad avab. Suurusehulluses režissöör alustab ristiretke suure ja koletu vaenlase ehk süsteemi vastu. Selle filmiga saab kõikide keskpäraste loojate kaitsepühaku Salieri aeg igaveseks ümber.

"The Best of Salieri ehk Mina, Eesti režissöör" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: