Kultuuriportaal soovitab: Ilmar Raagi "Eestlanna Pariisis" Jupiteris

"Eestlanna Pariisis" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti filmil on olnud viimase kümmekonna aasta jooksul väiksemaid ja suuremaid võite, on olnud kordaminekuid kodumaal kui ka läbilööke rahvusvaheliselt, aga ühest õnnestumisest räägitakse liiga vähe: kuidas sai Ilmar Raag oma 2012. aastal valminud filmi "Eestlanna Pariisis" prantsuse kinolegendi Jeanne Moreau?

Inimsuhete draama Pariisis elavast kahest eesti naisest. Eesti väikelinnast pärit naisel avaneb võimalus teha tööd Pariisi kesklinnas, hooldades suitsiidikalduvusega vanaprouat. Üksildase suurlinna ilmadaami ja provintsihooldaja suhe kasvab üle inimlikuks sidemeks, mis annab mõtte nende edasiseks eluks.

Stsenaristid Ilmar Raag, Agnes Feuvre ja Lise Macheboeuf, režissöör Ilmar Raag, osades Jeanne Moreau, Laine Mägi, Patrick Pineau, Ita Ever, Piret Kalda, Ago Anderson, Roland Laos, Liis Lass, Tõnu Mikiver, Helle Kuningas, Helene Vannari. Tootjad Amrion, TS Productions (Prantsusmaa).

"Eestlanna Pariisis" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: