"Kultuuristuudio. Arutelu" küsib, kas eesti kirjandus õitseb või hääbub

Literaat ja jurist Heili Sepp ja kirjanik Tiit Aleksejev
Literaat ja jurist Heili Sepp ja kirjanik Tiit Aleksejev Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Selle aasta 30. jaanuaril, Anton Hansen Tammsaare sünniaastapäeval, tähistatakse esimest korda eesti kirjanduse päeva lipupäevana. Tundub, justkui oleks eesti kirjandusel käes väga head ajad, kuid ometi on kirjanike rahulolematus väheste toetuste ja hüvitiste tõttu kasvamas ning ka lugejad nurisevad üha enam kallinevate raamatute pärast.

Mõnedel andmetel on raamatud võrreldes koroonaeelse ajaga kallinenud vähemalt veerandi võrra. Ehk ongi paslik just nüüd küsida, kas eesti kirjandus on piisavalt hästi kättesaadav? Lugejale, kes soovib lugeda, ja kirjanikule, kes soovib teha kirjutamisest oma ainsa palgatöö.

Kuidas eesti kirjandust paremini lugejateni tuua ja ka kirjanikke ja teisi kirjainimesi tõhusamalt majanduslikult toetada, räägivad kolmapäeval, 18. jaanuaril saates "Kultuuristuudio. Arutelu" kell 21.30 jurist ja literaat Heili Sepp ja Eesti Kirjanike Liidu esimees ja kirjanik Tiit Aleksejev. Saatejuht on Maarja Vaino.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: