"Kultuuristuudio. Arutelu" kontrollib eesti popi pulssi

"Kultuuristuudio. Arutelu" Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Käes on jälle see eriline aeg aastas, kui Eesti otsib oma eurolaulu. Seega on põhjust taas rääkida Eesti kergemuusika käekäigust. Seda "Kultuuristuudio. Arutelu" kolmapäeval teebki.

Kuigi Eesti võidud Eurovisioni lauluvõistlusel jäävad vaat et aastakümnete taha, pole siinsel popmuusikal sugugi halvad ajad. Kuigi rinda tuleb pista nii muudatustega muusikaturul, mis on asendanud senise plaadimüügi digitaalsete rahateenimise võimalustega kui ka sellega, et alles hiljuti tuli kontserte ära jätta koroona pärast, tehakse Eestis head muusikat ja uusi nimesid tuleb kiiremini juurde, kui meelde jätta jõuab.

"Kultuuristuudio. Arutelus" räägitakse muuhulgas sellest, mis oleks peale Eurovisioni teised võimalused Eesti popmuusikale kogu maailma kõrvadesse pääsemiseks. Samuti kerkib prožektorivalgusesse küsimus, kas Eesti popil ikka tasub meie keele ja kultuuri väiksuse taha pugeda või tuleks pigem väikesest vaprast Islandist eeskuju võtta?

Kuidas eesti poppi paremini jõustada, räägivad kolmapäeval, 1. veebruaril saates "Kultuuristuudio. Arutelu" kell 21.30 popmuusik ja reklaamitegija Leslie Laasner ja Tallinn Music Weeki korraldaja Helen Sildna. Saatejuht on Kaupo Meiel.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: