Kultuurisaated

Martin Algus: ma ei usu, et ma enam kunagi teatrisse tagasi tööle lähen

04.10.23 KULTUURISAATED ... Saates "Kultuuristuudio. Kirjandusministri juures" oli sel nädalal külas Martin Algus, kes rääkis, et kuigi ta on endiselt teatrimaastikuga seotud, ei usu ta, et ta enam kunagi ametlikult teatrisse tagasi tööle läheb.

Pille Kaisel: elu maal ei tohiks olla muinasjutt, vaid reaalsus

03.10.23 KULTUURISAATED ... Ametlikult oli Metsküla algkooli viimane tegutsemise päev 31. augustil, kuid õpetajad jätkavad vabatahtlikult õppetööd. Õpetajate päeva eel rääkis "Plekktrummi" saates Metsküla kooli direktor ja õpetaja Pille Kaisel, miks peab väikeseid maakoole hoidma ja kuidas õpetada inimeseks olemist maailmas, mis on sageli ebaõiglane.

"Kultuuristuudio. Arutelu" uurib, kuidas kompida valupunkte Eesti ajaloos

28.09.23 KULTUURISAATED ... "Kultuuristuudio. Arutelu" hooaja teine saade tõukub Sillamäe soovist rajada nõukogude aja teemapark. Millised on head ja millised mitte nii head viisid nõukogude minevikuga hakkama saamiseks Eestis, saade ekspertide abil uuribki.

"Kultuuristuudio. Arutelu" avasaade heidab pilgu kultuurkapitali kaukasse

21.09.23 KULTUURISAATED ... Analüüsiva kultuurisaate "Kultuuristuudio. Arutelu" selle hooaja esimene saade vaatleb, kas kultuurkapital on lõputu allikas, millest rahastada kõiki Eesti kultuuriobjekte ja mis siis saab, kui selline ootus ka seaduseks peaks saama.

"Plekktrummi" juubelihooaja esimene külaline on Tauri Tölpt

14.09.23 KULTUURISAATED ... "Plekktrummi" kümnenda hooaja esimene külaline on õigeusu teoloog Tauri Tölpt.

Owe Petersell "OP-i" uuest hooajast: liigume võimalikult palju ka Eestis ja maailmas ringi

05.09.23 KULTUURISAATED ... 7. septembril on ETV ekraanil tagasi kultuurisaade "OP". Saatejuht Owe Petersell kinnitas, et püüavad ka uuel hooajal tutvustada uusi ja noori tegijaid, aga ei unusta ka neid, kes oma väärika koha kultuurimaastikul juba kindlustanud.

ETV2 kultuuriküllane sügiskava pakub elamusi kogu perele

04.09.23 TELE/RAADIO ... "Plekktrummi" kümnes hooaeg, kirjandusminister Mart Juur, lapselik rõõm ja sportlikud väljakutsed – ETV2 sügiskavas leiavad oma nii suured kui ka väikesed vaatajad.

Vaata uuesti: kultuurisaate "OP" hooaja lõbusaimad momendid

26.05.23 KULTUURISAATED ... Neljapäeval jõudis eetrisse kultuurisaate "OP" selle hooaja viimane saade.

"Kultuuristuudio. Arutelu": kas kunsti nautima pääseb varsti ainult jõukas?

10.05.23 KULTUURISAATED ... "Kultuuristuudio. Arutelu" saates oleme rääkinud loojate toimetulekust, aga vaatame asja ka teistpidi - publiku seisukohast. Eestimaa suvi on tulvil uusi suvelavastusi, festivale ja kontserte. Kui paljud endale aga kultuurset suve lubada saavad, arvestades, et piletihinnad aina tõusevad?

"Kultuuristuudio. Arutelu" küsib, kas nalja üldse tohib enam teha

12.04.23 KULTUURISAATED ... Maailm muutub ja nali ühes sellega. Kui mõnede arvates ähvardab poliitkorrektsus naljategemise üldse soiku jätta, siis teised otsivad tasakaalu, et kedagi nalja nimel ei haavataks, aga ka humorist ennast liialt päitsedes ei tunneks.

"Kultuuristuudio. Arutelu" uurib, mida teha, kui on keha

29.03.23 KULTUURISAATED ... Kultuur paneb tihtipeale paika selle, mida peame kunstis ilusaks, mida inetuks; mida seljas kanname, mida sööme. See kehtib ka meie kehade kohta. Kehast on saanud meie praeguse ühiskonna üks kesksemaid kultuurimõisteid.

"Kultuuristuudio. Arutelu" uurib kultuuritööstuse võimalust rohepöördeks

22.03.23 KULTUURISAATED ... Kultuurivaldkond otsib lahendusi, kuidas rohepööret kaasa teha, sest nii filmi- kui ka muusikatööstus tekitavad ilu kõrval ka suure CO2 jalajälje.

"Kultuuristuudio. Arutelu" uurib, kas erakonnad võtavad kultuuri tõsiselt

01.03.23 KULTUURISAATED ... Pühapäeval on riigikogu valimised ja valmiskastide juurde lähevad - kui nad pole veel eelhääletanud - ka kultuuriinimesed. Mida poliitikud neile järgneval neljal aastal pakuvad, ja kas sellega võib ka rahule jääda, arutataksegi "Kultuuristuudio. Arutelu" värskes saates.

"Kultuuristuudio. Arutelu" uurib, kuhu mahutada kultuuriks tarvilik betoon

15.02.23 KULTUURISAATED ... Eestis on viimasel ajal palju tähelepanu saanud linnaehituslikud teemad, nagu kuhu ehitada Estonia juurdeehitus või koguni uus hoone või kuidas leida sobivaim paik Tartu südalinna kultuurikeskusele ehk Sükule nii, et ka pargipuud alles jääks. Vaidlused on olnud tulised ja pole alati möödunud valutult.

"Kultuuristuudio. Arutelu" kontrollib eesti popi pulssi

01.02.23 KULTUURISAATED ... Käes on jälle see eriline aeg aastas, kui Eesti otsib oma eurolaulu. Seega on põhjust taas rääkida Eesti kergemuusika käekäigust. Seda "Kultuuristuudio. Arutelu" kolmapäeval teebki.

"Plekktrummi" külaline on tuleval nädalal Arne Merilai

06.10.22 KULTUURISAATED ... ETV2 kultuurisaate "Plekktrumm" külaline on 10. oktoobril eesti kirjanduse uurija ja kirjanik Arne Merilai.

"Plekktrummi" külaline on tuleval nädalal Liina Olmaru

29.09.22 KULTUURISAATED ... ETV2 kultuurisaate "Plekktrumm" külaline on 3. oktoobril näitleja ja inimeseõpetuse õpetaja Liina Olmaru.

Mart Juur uuest kirjandussaatest: jumal teab, kuhu me välja jõuame

15.09.22 KULTUURISAATED ... 27. septembril alustab ETV2 ekraanil Mart Juure juhitud saatesari "Kultuuristuudio. Kirjandusministri juures", kus ta vestleb seitsmel õhtul tuntud Eesti kirjanikega.

Owe Petersell "OP-i" juhtimisest: tahame fookusega liikuda ka noorte juurde

08.09.22 KULTUURISAATED ... Neljapäeval alustab uut hooaega kultuurisaade "OP", mida asub esimest korda juhtima saatejuht Owe Petersell. Petersell sõnas ERR-i kultuuriportaalile antud intervjuus, et uuel hooajal soovitakse rohkem tählepanu pöörata noortele ja üldiselt vähem kajastatud kultuuritegelastele.

Urmas Oru: tuleb tajuda seda, mida ühiskond ootab

16.07.22 TELE/RAADIO ... Äsja ETV ja ETV2 peatoimetajaks valitud Urmas Oru rääkis "Vikerhommikus", milline on tema visioon uuel ametipostil.

ETV suveprogramm rõõmustab kultuuri, suursündmuste ja filmiklassikaga

02.06.22 TELE/RAADIO ... ETV toob sel suvel ekraanile kodumaised suursündmused, uued saated ja sarjad ning sumedad mängufilmiõhtud filmiklassikaga.

Mihkel Raud intervjueeris ema sünnipäevasaate tarvis tervet perekonda

14.04.22 INIMESED ... 22. aprillil tähistab lastekirjanik, luuletaja ja tõlkija Aino Pervik oma 90. sünnipäeva. Selle puhul tegi tema poeg Mihkel Raud intervjuusaate "Aino on ainus", mille tausta Raud "Ringvaates" tutvustas.

ETV2 teemaõhtu on pühendatud Ain Mäeotsale

19.12.21 TELE/RAADIO ... Pühapäevane ETV2 teemaõhtu on pühendatud näitlejale, teatrilavastajale ja filmirežissöörile Ain Mäeotsale, kes tähistab peagi oma 50. juubelit.

Peeter Sookruus: raadio püsib, kuni inimesed vajavad mõtestatud sõna

18.12.21 KULTUURISAATED ... Raadio on inimestele jätkuvalt kaaslane ja sõber, seda vaatamata mõnda aega tagasi levinuma hakanud skeptilistele arvamustele, kui raadio kõrvale hakkas tekkima ka teistsuguseid platvorme, ütles ringhäälingu 95. aastapäeva eel endine raadiojuht Peeter Sookruus intervjuus Klassikaraadio saatele "Delta".

"Plekktrummi" hooaja esimeses saates on külaliseks Alar Karis

15.09.21 KULTUURISAATED ... Esmaspäeval, 20. septembril alustab ETV2-s taas "Plekktrumm", esimene külaline on Alar Karis.

Vikerraadio viib sel suvel ajarännakutele

16.06.21 TELE/RAADIO ... Jaanipäevaga algav Vikerraadio suvekava toob kuulajateni värsked lood saatesarjadest "Naine ajas" ja "Hommikumaa vägevad" ning kutsub avastama lähiajaloo erinevaid tahke.

Maria Peterson filmist "Isa": keegi ei uskunud, et Zeller saab Anthony Hopkinsi peaosa mängima

25.02.21 KULTUURISAATED ... Eestis jõuab kinoekraanile Florian Zelleri film "Isa" peaosas Anthony Hopkinsiga. Lavastaja Maria Peterson, kelle käe all jõudis tekst 2016. aastal ka Theatrumi lavale, jagab kultuurisaates "OP" oma muljeid filmist ja selle näitlejatööst.

Kriszta Toth: muinasjutu jutustamine ja kuulamine annab palju energiat

06.02.21 KULTUURISAATED ... Tartu Ülikooli ungari keele lektor ja tõlkija Kriszta Tóth käis kirjandussaates "Gogol" tutvustamas ungarlaste rahvamuinasjuttude vestmise traditsiooni. Praegugi kogunevad entusiastide seltskonnad nii Ungaris kui Eestis, et harjutada "elava sõna" kasutamist ehk oma sõnadega loo jutustamist.

Ain Lutsepp: kus me näeme praegu poliitikas vaimu ja jõudu?

01.12.20 TEATER ... Näitleja Ain Lutsepp ütles "Plekktrummis", et teda ei kallutanud näitlejatöö kasuks otsustama mitte "Kevade" ega "Suvi", vaid Tarkovski "Andrei Rubljov".

Mihkel Oviir: riik peaks inimese vabadusi piirama võimalikult vähe

24.11.20 ARVAMUS ... "Plekktrummis" oli külas jurist ja endine riigikontrolör Mihkel Oviir, kes rääkis muuhulgas Eesti ääremaastumise paratamatusest ja sellest, et riik peaks tegema kõik selleks, et kasvatada inimeste kultuurikihti, mille õheduse taha meil praegu palju asju jääb.

Indrek Park ehk Tiirlev Kotkas: mõni nädal sureb kolm keelt

17.11.20 ARVAMUS ... "Plekktrummis" oli külas keeleteadlane Indrek Park, kes on aastaid pühendanud indiaani keelte väljasuremisest päästmisele.

Karin Laansoo: need valimised on ameeriklastele elu ja surma küsimus

03.11.20 ARVAMUS ... Kaua Ameerika Ühendriikides elanud kunstiteadlane Karin Laansoo rääkis "Plekktrummis" USA presidendivalimistest ning sellest, milline maa on Ameerika. Tema sõnul on ameeriklased poliitiliselt kirglikud ning tulised vaidlused võivad puhkeda ka tänupühalauas.

"Plekktrumm" kiikab Ameerika presidendivalimiste poole

29.10.20 KULTUURISAATED ... Novembri algul toimuvad Ameerika Ühendriikides presidendivalimised. Missugune maa on Ameerika ning kuidas mõista sealseid arenguid? Valimiste eelõhtul on "Plekktrummil" külas pikka aega USA-s elanud kunstiteadlane Karin Laansoo.

Raadioteater ja Ugala kutsuvad kuuldemängu esmakuulamisele

28.10.20 TEATER ... Raadioteatri ja Ugala on koos eetriküpseks saanud kuuldemängu "Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi". Enne, kui uus raadiolavastus jõuab eetrisse, kutsub teater osa saama pidulikust esmakuulamisest 31. oktoobril kell 20 Ugala teatri väikses saalis. Kuuldemängule järgneb vestlusring.

"Teatrivaht": kas Vaba Lava on leidnud lõpuks oma ilme?

28.10.20 TEATER ... Teatrivahid teevad juttu Vaba Lava lavastusest "Mul oli nõbu" ja Teater Ugala lavastusest "Sorri, ei saa aidata...".

Joonas Plaan: keskkonda hävitavad eelkõige ebavajalikud tooted

27.10.20 KULTUUR ... "Plekktrummis" oli külas keskkonnaantropoloog Joonas Plaan, kes rääkis Läänemere tervisest ning inimese suhtest merega.

"Plekktrummis" kaalutakse Läänemere käekäiku

22.10.20 KULTUURISAATED ... Läänemeri on tähelepanu all nii Kai kunstikeskuses kui Meremuuseumi värskel näitusel. Milline tulevik ootab Läänemerd kliimamuutuste ajastul ja kuidas see mõjutab meie kõigi käekäiku? "Plekktrummi" külaline on keskkonnaantropoloog Joonas Plaan. Esmaspäeval kell 21.30 ETV2-s.

Sten Lassmann: usk inimesse pole kaasasündinud

20.10.20 MUUSIKA ... "Plekktrummis" oli külas festivali KLAVER kunstiline juht, pianist Sten Lassmann, kes rõhutas, et Beethoveni loodud euroopalik humanistlik vaim elab ning seda vaimu võiks tõlgendada kui usku inimesse, mis on ka kogu romantilise esteetika kreedo.

Urve Uusberg: edukultus tekitab inimestes ärevust

13.10.20 ARVAMUS ... "Plekktrumm" pühendus vaimse tervise kuule ning külas oli psühholoog ja koorijuht Urve Uusberg, kes rääkis, et inimesed on tähtsamad kui asjad ja ka konkurentsisurvet tuleks ühiskonnas maha keerata.

"Teatrivaht": vastuolud rikastavad kunsti

13.10.20 TEATER ... Oktoobri esimeses "Teatrivahis" on juttu kahest selle maailma võimsaimast nähtusest: armastusest ja rahast.

"Plekktrummis" räägitakse vaimsest tervisest

08.10.20 KULTUURISAATED ... Oktoober on vaimse tervise kuu. Kuidas olla kohal kannatuses ning kas on võimalik muuta valu iluks? "Plekktrummil" on külas psühholoog ja koorijuht Urve Uusberg.

Elen Lotman räägib "Plekktrummis" filmikeelest

01.10.20 KULTUURISAATED ... Oktoobris linastub Elen Lotmani uus portreefilm David Vseviovist. Miks on oluline osata filmikeelt ning kuidas aitab inimese sisemaailma tundmine luua mõjuvaid filme? "Plekktrummi" külaline on filmitegija Elen Lotman.

Marina Kesler: täna võiks Anna Karenina saada abi

29.09.20 TEATER ... Rahvusooperis Estonia viimati balleti "Anna Karenina" lavastanud koreograaf Marina Kesler ütles "Plekktrummis", et kuigi inimkond ei ole palju muutunud ei Jeesuse ristilöömisest ega Tolstoi romaani aegadest peale, on siiski tendents sallivuse poole.

"Plekktrumm" arutleb, millal tohib ühiskond kedagi hukka mõista

24.09.20 TEATER ... Lev Tolstoi romaanis "Anna Karenina" kaotab nimitegelane armastuse pärast kõik. Millal saab ühiskond õiguse hukka mõista ning kelle päralt on andestus? "Plekktrummi" külaline on Estonia teatri balleti "Anna Karenina" koreograaf ja lavastaja Marina Kesler.

Tiina Saar-Veelmaa: segadus ja teadmatus on muutunud inimestele talumatuks

22.09.20 KULTUURISAATED ... "Plekktrummis" oli külas psühholoog ja tööõnne uurija Tiina Saar-Veelmaa, kes nentis, et me elame ajaajärgul, kus kõige ägedamad eneseteostused tulevad ristamiste kaudu, seega tuleb tööd kaotades või senisest tööst väsides hoida end avatuna ja mitte ise end alahinnata.

Olari Elts: kultuurikatkestus on äärmiselt tõsine asi ja see ei tohiks pikeneda

15.09.20 MUUSIKA ... Hooaja esimeses "Plekktrummis" oli külas ERSO värske peadirigent ja kunstiline juht Olari Elts, kes rõhutas, et kunstist osasaamine on oluline moment sündmuste mõistmisel ja eriti tähtis on, et kultuur oleks inimestele toeks rasketel aegadel.

"Plekktrumm" alustab hooaega Olari Eltsiga

11.09.20 KULTUURISAATED ... "Plekktrummi" uue hooaja avakülaline määrab lähiaastate Eesti muusikaelu peamised valikud. Miks me vajame oma ellu muusikat? ERSO uus peadirigent ja kunstiline juht Olari Elts on "Plekktrummi" külaline esmaspäeval kell 21.30 ETV2-s.

Helen Sooväli-Sepping: Tallinn väärtustab autosid poole rohkem kui jalakäijaid

05.05.20 KULTUURISAATED ... Kuidas mõjutab linnaruum meie isiklikku õnnetunnet, suhet looduse ja teiste inimestega, arutles "Plekktrummis" peagi valmiva Eesti inimarenguaruande peatoimetaja Helen Sooväli-Sepping.

"Plekktrumm" uurib, kas linnaruum teeb õnnelikuks

04.05.20 KULTUURISAATED ... Eestlastest on tänaseks saanud linnarahvas, kellest veel ainult väiksem osa elab maal. Kuidas mõjutab linnaruum meie isiklikku õnnetunnet, suhet looduse ja teiste inimestega? "Plekktrummi" külaline on peatselt valmiva Eesti inimarenguaruande peatoimetaja Helen Sooväli-Sepping.

Jüri Talvet: me ei tohiks lagundada oma jalgealust ja hävitada loodust

28.04.20 KIRJANDUS ... Milline koht on tänase inimese elus kirjanduse parimal osal ning millist tarkust see endas peidab, arutles "Plekktrummis" kirjandusteadlane Jüri Talvet, kes Juhan Liivile toetudes pani ka inimestele südamele mitte hävitada oma keskkonda, nagu tehakse Eestis praegu meie metsadega.

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: