Kinos Sõprus esilinastub Eva Kübara dokumentaalfilm "Suled või glamuur"

"Suled või glamuur" Autor/allikas: Kaader filmist

14. veebruaril kell 18.30 esilinastub kinos Sõprus Eva Kübara dokumentaalfilm "Suled või glamuur", mis uurib, kuidas kanad linna tulid ning mismoodi munakesksest maaloomast glamuurne linnalind saab.

"Idee filmi teha tuli, kui kuulsin, et 2020. aasta kevadel said kõigil kanamüüjatel noorlinnud otsa, kuna linnainimestel tekkis palju vaba aega. Samuti ähvardasid apokalüptilised meeleolud ja kardeti, et toit saabki otsa," selgitas režissöör.

Film portreteerib kolme perekonna juures resideeruvaid linnakanu, uurides, kuidas tänapäeva inimesega nokk noka kõrval koos elades on kanad muutunud eneseteadlikumaks, individualistlikumaks ja rohkem inimese sarnaseks. Kanade ellu on tekkinud kanamähkmed ja jalutustraksid, glamuuriüritused ning ebatraditsiooniliselt head elutingimused. Mõned kanad on õppinud koguni inimesega kõnelema. Samuti uuritakse, kuidas kanad ise linnainimeste elu mõjutavad.

Režissöör Eva Kübarat huvitab, kuidas linna kolinud kana ennast ise uutes elutingimustes tunneb. On see loomulik, et inimene püüab teha parimat ja kohelda dinosaurusest põlvnevat lindu samavääriliselt koera või kassiga? Kas diivanil lösutamine ja traksidega õues patseerimine on see, mida kodulind vajab ning millise piirini suudavad kaks nii erinevat liiki nagu kana ja inimene üldse üksteist mõista ja vastastikku mõjutada?

Suleliste Udu, Triinu, Piuksu ja mitmete teiste kanade elu on filmis tihedalt läbi põimunud nende omanike karakterite ja elufilosoofiatega: koreograaf, vintage-poe omanik ja Kopli kanaaktivist Veronika, antropoloog Tanel ning noor ornitoloogiahuviline Mindi. 

Dokumentaalfilm "Suled või glamuur" on valminud "Eesti Lugude" sarjas. Linateose tootja on Kuukulgur film, režissöör Eva Kübar, produtsent Alvar Reinumägi, operaator Simmo Saska, monteerija Nele Aunap ja helirežissöör Sten Šeripov.

ETV ekraanil esilinastub film 23. veebruari õhtul.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: