Anne Erm: Jazzkaare algus oli raske, aga praegu on palju rõõmu

Foto: Priit Mürk/ERR

Neljapäeval kinnitas valitsus riiklike kultuuri aasta- ning elutööpreemiate laureaadid. Kultuuri elutööpreemia pälvis teiste seas Anne Erm, kes on andnud suure panuse eesti džässmuusika edendamisse, pannes 1990. aastal aluse Tallinna rahvusvahelisele festivalile Jazzkaar.

Erm ütles, et ehkki ta on elus tegelenud ka heliloominguga, töötanud raadios ja kirjutanud muusikateemalisi artikleid, on tema elutöö siiski seotud Jazzkaarega.

"Algus oli raske, aga praegu on ikkagi rõõm, sest et mul on nii head abilised ja on kerge töötada. Paljud asjad pakuvad rõõmu – eriti kordaläinud kontserdid ja see, et noored Eesti muusikud on nii kõrgel tasemel," rääkis ta ning tõi välja, et Jazzkaarelt on tuule tiibadesse saanud näiteks Kadri Voorand, Erki Pärnoja ja Maria Faust. "Selles liinis tahame jätkata," sõnas ta.

Riikliku aastapreemia pälvis ka teine Jazzkaare esitatud kandidaat – muusik Maria Faust. Ermi sõnul on Faust Jazzkaarega seotud olnud ligi 20 aastat. "Maria on niivõrd arenenud ja niiivõrd eesmärgipärane," kiitis ta.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: