X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Saarlased tähistavad vabariigi aastapäeva lavastusega "Tõll"

Saarlased tähistavad Eesti Vabariigi aastapäeva teatrietendusega "Tõll", mille on kirjutanud Andrus Kivirähk ja lavastanud Aare Toika. Saaremaa vald otsustas vallavanema vastuvõtuks määratud 20 000 eurot anda seekord hoopis lavastuse väljatoomiseks.

Lavastus "Tõll" tuleb Saaremaal esitlusele 15. korral ilma piletirahata. Kohalikust vägilasest Tõllust kuuleb seekord lugusid, mida annavad laval edasi Piret Rauk ja Loviise Kapper. Andrus Kivirähki poolt kirja pandut lavastab Aare Toikka.

Toikka kinnitas, et vägilast ennast aga laval ei näegi. "Ei näe, jah, aga lood on Tõllust," ütles ta. "Siin saavad kokku eri vormis lood: lauluvormis, tantsuvormis ja ka lood, mida kannab sõna."

"Tõll" on juba enne esietendust väga populaarseks osutunud ning Kuressaare teatrimaja lavastustele enam vabu kohti pakkuda ei olegi. "Rahvamajades on veel kohti saada," sõnas Saaremaa valla kultuuriosakonna juhataja Kristel Peel. "Kui ei saa oma kodukülas vaadata, siis on ju võimalik sõita veidi eemale."

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: