Vanemuises jõuab publiku ette lastemuusikal "Sipsik"

Lastemuusikal
Lastemuusikal "Sipsik" Autor/allikas: Heikki Leis

18. veebruaril esietendub Vanemuise teatris Maria Annuse lavastatud lastemuusikal "Sipsik", mis on sündinud Eno Raua raamatu ja Edgar Valteri visuaalide põhjal. Lavastuse loomisele andis tõuke Ewert Sundja muusika samanimelisele animafilmile.

""Sipsikut" mängitakse Vanemuise teatri suures majas, mis tähendab, et materjali tuli tekstiliselt ja visuaalselt natuke paisutada, et see sobiks muusikalina suurele lavale," nentis lavastaja Maria Annus ja lisas, et jälgis hoolikalt, et Anu ja Sipsiku omavaheline side ja usaldus laval ära ei kaoks.

"Igas Eno Raua loos kogeb ja õpib Anu tänu Sipsikule midagi uut: olgu selleks julgus, ausus, üksinduse ja pimedusega hakkamasaamine või ujuma õppimine. See on Anu suureks saamise lugu, teekond, kus Sipsik teda toetab ja julgustab," selgitas ta.

Sipsiku rollis on laval Kaarel Targo (Must Kast), Anu rollis Saara Pius (Rakvere Teater). Mardi rollis astub üles Ott Raidmets (Endla) või Kaarel Pogga. Isana on laval Veikko Täär (külalisena) ja emana Karin Tammaru (Endla). Vanaema rollis on Merle Jalakas. Laval on ka Rasmus Kull, Simo Breede, Laura Niils (Must Kast), Vanemuise ooperikoor, sümfooniaorkester ja bänd.

"Sipsiku" lastemuusikali heliloojad on Ewert Sundja ja Tauno Aints, laulusõnade autorid Priit Strandberg ja Leelo Tungal, muusikajuht ja dirigent Taavi Kull, dirigendid Martin Sildos ja Kristi Jagodin, lavastaja Maria Annus, libreto autor Priit Strandberg, kunstnik Iir Hermeliin, koreograaf Heili Lindepuu, valguskunstnik Margus Vaigur (Endla), videokunstnik Taavi Varm ja helirežissöör Lauri Kool.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: