Filmilinnaku ehitamine eeldab eesti kultuuri defineerimist

Foto: Siim Lõvi/ERR

Riigiabi andmise reeglistik lubab Kultuurkapitali rahaga toetada kultuuri infrastruktuuri rajamist juhul, kui vähemalt 80 protsenti seal plaanitud tegevusest on mõeldud Eesti kultuuri toetamiseks ja edendamiseks. Otsus, millised need tegevused täpsemalt on, peaks sündima lähiajal filmitegijate, riigi ja Tallinna linna esindajate koostöös.

"Kultuurkapital tahaks alustada selle protsessi menetlust ametlikul viisil. Ametlik viis näeb ette, et filmilinnak esitab taotluse ja sinna taotluse juurde kirjeldatakse ära kõik need tegevused, mida filmilinnakus tegema hakatakse," rääkis Kultuurkapitali juhataja Margus Allikmaa.

Allikmaa sõnul peab olema Kultuurkapitali nõukogu veendunud, et need tegevused, mida filmilinnakus tehakse, on igal juhul eesti filmikultuuri arenguga seotud. "Kui me oleme selles veendunud ja selle kirja pannud ning info ka esitanud Euroopa komisjonile teadmiseks, siis see on juba peaaegu, et piisav."

"Juristid on andnud väga konkreetse raamistiku, mis reeglitele ja nõuetele me vastama peame, aga nagu korduvalt on igalt poolt välja tulnud, siis kultuurile peavad sisu andma ikkagi tegijad ise," ütles Tallinn Film Wonderlandi juht Gren Noormets. Ta tõi näiteks, et filme saab liigitada väärtfilmideks või puhtalt meelelahutuslikeks kassatükkideks, mis eesti kultuuri skeenesse eriti midagi juurde ei lisa.

"Hallid alad on muud valdkonnad, nagu näiteks reklaam, muusikavideod, võib-olla ka digiteemadega seotud tooted, teenused, mis on tehtud kommertseesmärkidel," arvas Noormets.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: