Kultuuriportaal soovitab: "Maestro Ennio" Jupiteris

"Ennio. Maestro" Autor/allikas: Kaader filmist

"The Good, the Bad and the Ugly", "The Untouchables", "The Hateful Eight" jne jne – Itaalia helilooja Ennio Morricone osatähtsust filmikunstis läbi enam kui seitsme aastakümne vältel on keeruline üle hinnata. Tema omapärane helikeel ei aidanud ainult kujundada spagetivesterni nägu, vaid on mõjutanud mitmete põlvkondade jooksul ka helikunsti ja muusikat laiemalt.

2020. aastal meie seast 91-aastasena lahkunud Morricone karjäär kestis üle 70 aasta, mille jooksul jõudis ta kirjutada muusika 500 filmile (sh Sergio Leone, Giuseppe Tornatore, Dario Argento jt), üle 100 klassikalise teose ja müüa üle 70 miljoni plaadi.

Giuseppe Tornatore lavastatud, viis aastat vändatud 2021. aasta filmis "Mestro Ennio" ("Ennio: The Maestro") jälgitakse vanameistri elu ja tegemisi lapsepõlvest alates ning sõna saavad paljud Ennio sõbrad ja kolleegid. Film esilinastus 2021. aastal 78. Veneetsia filmifestivalil.

"Maestro Ennio" on vaadatav veebiplatvormil Jupiter.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: