Kultuuriportaal soovitab: Eesti kaastootmisel valminud ajalooline draama "Helene" Jupiteris

Kaader filmist
Kaader filmist "Helene". Autor/allikas: pressimaterjalid

Antti J. Jokineni "Helene" on üks neid filme, mis võis Eesti vaatajatel vabalt kahe silma vahele jääda: laias laastus on ju tõesti tegemist Soome linalooga, kuid tegemist on kahtlemata kinnitus meie filmitööstuse kvaliteedist, kuna suurem osa tehnilisest meeskonnast oli Eestist ning ka võtted on tehtud laias laastus just siin.

Biograafiline draama Soome ühest tuntumast naiskunstnikust Helene Schjerfbeckist (1862–1948), kes pälvis ka rahvusvahelist tunnustust. Film on suures osas üles võetud Eestis ja kõrvalosades näeme ka Eesti näitlejaid.

Aastal 1915 on Helene (Laura Birn) keskea künnisel, unustusse vajunud ja elab koos emaga. Kui üks kunstikaupmees tema maalid avastab ja suure näituse korraldab, muutub Helene elu päevapealt. Ka armastus ei jää tulemata, naise ellu ilmub noor kunstikriitik ja amatöörkunstnik Einar Reuter (Johannes Holopainen).

Helenet mängib filmis Soome näitleja Laura Birn, kes on Eesti publikule tuntud mängufilmist "Puhastus" ning keda sai näha ka Veiko Õunpuu filmis "Viimased". Kõrvalrollides astuvad üles Krista Kosonen, Johannes Holopainen, Pirkko Saisio, Eero Aho ja Jarkko Lahti.

"Helene" režissöör Antti J. Jokinen ("Puhastus"; "Ämmaemand") on koos Marko Leinoga ka filmi stsenaariumi autor. Filmi operaator on Rauno Ronkainen, kunstnik Jaagup Roomet, kostüümikunstnik Eugen Tamberg ning grimmikunstnik Kaire Hendrikson. Filmi tootjad on Cinematic Finland ja Stellar Film.

"Helene" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: