X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ilmus Lauri Sommeri koostatud antoloogia "Ilmaveere jutud"

Kago ehk Lauri Sommer
Kago ehk Lauri Sommer Autor/allikas: Aleksander Kelpman

Kaarnakivi seltsi kirjastus andis välja Lauri Sommeri kureeritud ja tõlgitud "Ilmaveere jutud" – unarrahvuste pärimuspajatuste väike antoloogia.

Raamat on kompositsioon, kust leiab lugusid dakotadelt ja ainudelt, tšuktšidelt ja ukrainlastelt jne, mis on äratuntavad ka eestlaste hulgas. Antoloogia sisaldab umbes 40 hõimu lugusid.

"Enamus neist on väiksed ja iidsed. Materjali seob äärepealsus. Mingu see piir siis elu ja surma vahelt, ärkvelolu ja unenäo, maa, mere ja taeva, olnu ja oleva, juhtunu ja väljamõeldu, lapse ja vana, inimese ja looma või muidu mõeldava veerelt," kirjeldab Sommer tagakaanetekstis.

Raamatu esitlused on toimunud juba Tallinnas koos Anne Türnpuga ja Tartus koos Ülo Valguga, raamatut esitletakse veel 21. aprillil kl 15.00 Võrus Kreutzwaldi muuseumis, kus on külaline keelepäästja Indrek Park.

Raamatu illustreeris Dagne Aaremäe, toimetas Katrin Kullo, kujundas Margus Luht ja välja andis Kaarnakivi seltsi kirjastus.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: