Barcelona ja Tallinna DJ-d korraldavad klubimuusika festivali Safara

Jokkoo Collective
Jokkoo Collective Autor/allikas: Pressimaterjalid

21. kuni 23. juulini toimub Tallinnas klubis Hungr alternatiivse klubimuusika festival Safara.

Rahvusvahelise profiiliga Jokkoo Collective alustas 2017. aastal missiooni raputada Barcelona ööelu, tutvustades Kataloonia pealinnas toimuvatel pidudel nii Aafrika ja selle diasporaa elektroonilist muusikat kui ka helimaastikke Ladina-Ameerika ja Aasia klubidest.

Tallinnasse jõuab terve kuuepealine kollektiiv, kuhu kuuluvad peale asutajaliikmete Baba Sy (Senegal) ja Maguette Diengi ehk MBODJ-i (Prantsusmaa) veel lisaks DJ-d Opoku Ühendkuningriikidest, TNTC Hispaaniast ning Mookie ja B4mba Prantsusmaalt.

Peosari Shelter on aastase eluea jooksul keskendunud eksperimentaalsele muusikale ja traditsioonilise klubimuusika piiride kompamisele. Shelteri üritustel on mänginud mitmed rahvusvaheliselt tuntud artistid nagu aya, Iceboy Violet, Slikback, Abdullah Miniawy, 3Phaz, HVAD ja Raja Kirik. Möödunud aprillis andis Shelter välja kogumikalbumi "Feyrûse".

Kahe kollektiivi eesmärk on uue festivaliga pakkuda kohta, kus murda välja tavapärastest klubivormidest ja muusikalistest kogemustest. Festivali ajaks saab uue ilme ka kvääriklubi Hungr, kus avatakse teise korruse ruumid ja välilava.

"Safarale jõuavad väliskülaliste kõrval siinse piirkonna põnevaimad DJ-d, kes esitavad kõige edumeelsemat ja põnevamat klubimuusikat," sõnas Shelteri asutaja Melih Burak Yildiz.

Lisaks Jokkoo Collective'i liikmetele astuvad üles Smol (Nigeeria), Exmantera (Soome), MATCHA (Läti) ja kohalikud DJ-d Jette Loona Hermanis, Kxster, TTAN, DJ Court Rat, White Gloss, Paigon Bard, Neiracoil, Pire Sova, Ando Naulainen, Dharma Doom ning Yallah.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: