Galerii: Viljandi pärimusmuusika festival möödus külastuste rohkelt

Pühapäeva hilisööl Viljandis lõppenud pärimusmuusika festivalil üllatasid külastuste arvuga neljapäev ja pühapäev, hoides publikult lossimägedes ümmarguse numbriga sünnipäevafestivali avamisest kuni lõpuakordideni.

"Päikeselisele pidutsemisele ja helgele tulevikulootusele pühendatud kolmekümnes festival möödus igati teema "Kõlagu!" vääriliselt. Kogunes suur hulk vanu sõpru, endisi festivalile õla alla pannud vabatahtlikke ning oma hoole ja armastusega festivali käimalükkamisel kaasa aidanud inimesi. Ja väga palju kiidusõnu kostus lavalt – kogemustega artistidelt noorte kolleegide suunas –avaldades neile austust ja poolehoidu ning tunnetades aastate jooksul tekkinud edasiviivat konkurentsi, mida võib meie väikese rahvaarvu juures nimetada juba kordaminekuks," võttis möödunu kokku festivali pealik Ando Kiviberg. 

Nelja päeva jooksul oli festivalil üle 20 000 külastaja. Populaarseim festivalipäev oli laupäev, mil kogunes üle 10 000 inimese. Sellele järgnes reede, mis lähenes samuti 10 000 külastusele. Reedel tõi platsile enim publikut Trad.Attack! ning laupäeval koondasid kuulajaid Vägilased. 

Aastate lõikes tegi aga 8000 külastusega publikurekordi neljapäev. Ka pühapäeval kogunes külastusi üle 6000. Neljapäevane menukontsert oli festivali ajaloo läbilõike-gala Folk 30. Pühapäeva lõpetanud Ando ja sõbrad ning Zetod meelitasid festivali lõpuni jääma samuti varasematest aastatest rohkem inimesi.

Sel aastal oli külastajatele vaba pärimeetriala, kuhu pääsmeid ei müüdud ning tänavune külastuste statistika on esitatud ilma pärimeetriala loenduseta. Hinnanguliselt viibis toidualal, lastealal, Rohelisel Laval ja Õlleõues kokku 5000-6000 inimest. Välismaalt saabunud festivalikülastajaid oli üle 1200, neist üle 500 inimese Soomest, järgnesid Saksamaa ja Rootsi. 

Festivali programmijuht Tarmo Noormaa sõnul elati sel aastal eriti kaasa just Eesti artistidele, kuid kaugema kandi esinejatest leidsid publiku poolt väga hea vastuvõtu Flook, Tbilisi, Le Diable à Cinq, Djely Tapa, Júlia Kozáková ja Tęgie Chłopy.

Nelja päeva jooksul sai Viljandi pärimusmuusika festivalil kuulata üle 600 muusiku 99 koosseisus, kellest 13 artisti olid välismaalt. Põhiprogrammis toimus üle 70 kontserdi ja 37 õpituba. Lisaks sai pärimeetri alal tasuta kuulata ligi 70 kontserti.

Järgmine, 31. Viljandi pärimusmuusika festival toimub Viljandi lossimägedes 25.-28. juuli 2024.

Toimetaja: Aet Kubits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: