Eesti keeles ilmus Friedrich Torbergi "Tante Jolesch ehk õhtumaa allakäik anekdootides"

Friedrich Torberg
Friedrich Torberg Autor/allikas: Wikimedia Commons / Pictorial Section der Information Services Branch (ISB)

Kirjastus Tänapäev andis sarjas "Punane raamat" välja Friedrich Torbergi kogumiku "Tante Jolesch ehk õhtumaa allakäik anekdootides", mille on tõlkinud Eve Sooneste.

"Tante Jolesch ehk õhtumaa allakäik anekdootides" on kogumik anekdoote juudi kogukonna elust sõdadevahelisel perioodil Viinis, Prahas ja teistes endise Austria-Ungari keisririigi paikades, millest osa on omal nahal kogetud, osa kuuldud ja kogutud paljude aastate jooksul.

Lisaks tuntud isikutele nagu Ferenc Molnár, Anton Kuh, Leo Perutz, Egon Friedell ja Otto Soyka on kohal ka juuksurid, kelnerid, veider advokaat, kasimata kolumnist, kaevanduse omanik ja šansoonilaulja, Prager Tagblatti toimetajad ning mitmed autori sugulased ja tuttavad, sealhulgas eelkõige raamatule nime andnud tädi Jolesch, kellest Torberg 1975. aastal kirjas kirjutas, et "tädi Jolesch ei ole tõelise koopia, vaid sümboolne kuju".

Friedrich Torberg (1908–1979) töötas 1938. aastani kriitiku ja ajakirjanikuna Viinis ja Prahas, kuid oli siis sunnitud oma juudi päritolu tõttu emigreeruma. Hiljem töötas Hollywoodis stsenaristina ning ajakirjas Time, kuni kolis 1951. aastal tagasi Viini, kuhu jäi elu lõpuni.

Teose on eesti keelde tõlkinud Eve Sooneste, toimetanud Külli Habicht ning kujundanud Jüri Jegorov ja Villu Koskaru.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: