Loodusmuuseumi seenenäitus tegi taasiseseisvunud Eesti külastajarekordi

Loodusmuuseumi 61. seenenäitus
Loodusmuuseumi 61. seenenäitus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti pikima traditsiooniga muuseuminäitus, sel korral 61. järjekorranumbrit kandnud Eesti Loodusmuuseumi seenenäitus, võõrustas tänavu 8577 loodushuvilist.

Eesti Loodusmuuseumi bioloog Loore Ehrlich selgitas, et kokku jõudis tänavusel seenenäitusel külastajate ette ligi 250 seeneliiki. "Helde seenesügis lubas meil välja panna kõigi lemmikuid – erinevaid puravikke, sirmikuid, kukeseeni ja riisikaid kui ka mürgiseid ning harva kohatavaid seeni," tõi ta välja.

Näiteks jõudsid sel korral loodushuviliste ette ka saatana-kivipuravik ja maailma kalleimaks kübarseeneks peetud männiheinik. "Viimane jõudis Lahemaalt meieni ühe armsa külastaja käe läbi näituse viimastel tundidel, olles omamoodi täpiks i-le sellel erakordsel seenesügisel," rääkis Ehrlich. Edasi läehb seen Tartusse, kus seda hakkavad mükoloogid uurima.

Kõige levinum seenenäituse konsultantidele esitatud küsimus puudutas seente söödavust. "See on väga õige lähenemine, et enne uuritakse, kas seen on söögikõlbulik. Nii mõnegi külastaja suunasime toodud seentega biojäätmete konteineri juurde," ütles Ehrlich.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: