David Vseviov: "Venemaa – lähedane ja kauge" on Ukraina ajaloost

Foto: Priit Mürk/ERR

Kirjastus Varrak andis taas välja David Vseviovi ja Vladimir Sergejevi Venemaa ajalugu käsitleva raamatu "Venemaa – lähedane ja kauge". Esimene köide vaatleb perioodi Vana-Vene riigi tekkest 9. sajandil Vassili Kolmanda valitsusajani 16. sajandil.

David Vseviov ütles, et Ukrainas lahvatanud sõda annab põhjust vaadata ka ajaloosündmusi teisest perspektiivist ja tegelikult on "Venemaa – lähedane ja kauge" Ukraina ajaloost.

Vseviovi sõnul on selles Putini alustatud kempluses küsimus lahendatav üksüheselt. "Kes siis elavad tänasel päeval Kiievis? Kelle aladel toimus õigeusu vastuvõtmine? Kus tekkisid kontaktid ülejäänud maailmaga? Need on ju tänapäeva Ukraina alad. See on Ukraina ajalugu ja see on näide sellest, kuivõrd olevik võib mõjutada seda käsitlust, mis puudutab kauget minevikku," kinnitas ta.

"Öeldakse, et ajaloost ei õpita, aga Putin õpib ju ainult ajaloost. Mida ta sealt õpib, see on see küsimus," mõtiskles Vseviov.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: