Galerii: graafikute ja kujurite ühisnäitus uurib kunstilise sõnumi tähendust ja tõhusust

Pärnu Uue Kunsti Muuseumis avati 20. oktoobril Eesti Vabagraafikute Ühenduse ja Eesti Kujurite Ühenduse ühisnäitus "Lendlehed ja monumendid", mis uurib kunstnike ning erinevate meediumite rolli ja võimalusi inforuumi ning ideoloogiate kujundamisel.

Infomürast küllastunud ühiskonnas saab valida igapäevaselt valida tuhandete informatsioonikildude vahel kuni lõpuks pole võimalik vahet teha tõel ja valel. Aastasadu on sõnumi olulisust rõhutatud trükkimise ja paljundamisega ning vormitud kivisse. Nüüd saabuvad sõnumid kliki kaudu, osa neist plingib ja häälitseb. Näitus "Lendlehed ja monumendid" küsib, kas need tõusevad esile kirjust infomürast või tõuseb paremini esile kivisse raiutud ja raamitud sõnum.

Näitus analüüsib kunstilise sõnumi tähendust ja tõhusust ning kunstniku rolli ideoloogiate kujundamisel. Monumentide ja lendlehtede piir on ähmane ja skulptuur ning graafika saavad ka materjalis kokku – lähenevad nii ideoloogiliselt, kui ka füüsiliselt.

Näitus "Lendlehed ja monumendid" on avatud 3. detsembrini.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: