Sõltumatu Tantsu laval näeb eelmise aasta parimat Läti kaasaegse tantsu lavastust

Foto: Estere Betija Gravere

Sõltumatu Tantsu laval näeb noore Läti koreograafi Jana Jacuka tantsuetendust "Distance Between Us", mis pälvis eelmisel aastal Läti parima kaasaegse tantsu lavastuse auhinna.

Lavastus on mitmete auhindadega pärjatud noore koreograafi isiklikul kogemusel põhinev poeetiline uurimus suhtesõltuvusest. Jacuka otsib vastust küsimusele, miks on mõnikord nii raske suhtest lahti lasta ja ära minna.

"Olin 10 aastat suhtes ja viimased 2-3 aastat me lihtsalt ei suutnud lahku minna. Sain aru, et see on tunne, see on emotsionaalne sõltuvus, mis eksisteerib mitmes vormis: romantilistes suhetes, perekonnas, erinevates suhtevormides sõprade vahel, kogukondades. Ja ma mõtlesin, et oleks kena seda peegeldada. Ma arutlen, mis on armastus, või pigem mis armastus ei ole," kirjeldas Jacuka oma lavastust.

Sõnadeta lugu kulgeb läbi kujundite seeria, mille keskmes on kahe tantsija tõmbumine ja tõukumine, intiimsus ja emotsioonidest laetud suhe. Laval astub Jacuka kõrval üles Margers Vanags. Vangsi Jacuka jaoks on see esimene koostöö.

"Oleme mõlemad tugeva individuaalse taustaga. Laval sulanduvad Jana natuur ja minu füüsiline liikumine ning minu meelest tekib sellest ilus kombinatsioon meist mõlemast. Tänu Janale ja tema usaldusele minu vastu suudame luua midagi väga ilusat," rääkis ta.

Etendused toimuvad 24. ja 25. oktoobril Sõltumatu Tantsu laval Telliskivi loomelinnakus.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: