Endla teatris jõuab lavale Aare Toikka lavastatud "Mäeküla piimamees"

Foto: ERR

Endla teatri suures saalis saab laupäeval lavaküpseks "Mäeküla piimamees". Eduard Vilde romaani kirjutas näidendiks Andrus Kivirähk ning lavastas Aare Toikka VAT teatrist.

Aare Toikkal tuli "Mäeküla piimamehe" lavale toomise mõte juba aastate eest, kui Viinistul sai tehtud Mart Kivastiku Eduard Vilde eluloo põhjal kirjutatud lavalugu "Kivist külalised". Andrus Kivirähki Toikka palvel tehtud dramatiseering sai valmis 2019. aastal ja jõuab nüüd lõpuks lavale.

Toikka sõnul pakkusid talle eelkõige huvi "Mäeküla piimamehe" ajatud tegelaskujud. "Ma olen neid tegelaskujude variante ja versioone oma elus mitmeid kohanud. Ei pea olema mõisaaeg, võib olla vabalt ükskõik mis aeg, need mustrid tunned ikkagi ära."

Toikka ütles, et Endla loomingiline juht Ingomar Vihmar võimaldas talle ideaalse trupi. Ulrich von Kremerit kehastab näitleja Andrus Vaarik.

"Kummaline, ma tulin Pärnusse ikka üllaid rauku mängima, ma mõtlesin, et see on mu ampluaa, milles ma saan väärikalt hääbuda. Eile õhtul kukkus jälle üks hammas ära suust. Ma olen tähele pannud, et olen osutunud hämmatavalt vitaalseks tegelikult," rääkis Vaarik, kes märkis, et nooruses talle esimeste armastajate rolle ei pakutud, aga nüüd on ta viimane armastaja.

Lavastaja Aare Toikka (VAT Teater), autor Andrus Kivirähk (Eduard Vilde romaani ainetel), kunstnik Illimar Vihmar, valguskunstnik Margus Vaigur, helilooja ja muusikaline kujundaja Veiko Tubin, videokunstnik  Argo Valdmaa, koreograaf 
Marge Ehrenbusch.

Laval Fatme Helge Leevald, Meelis Rämmeld, Andrus Vaarik, Priit Loog, Ott Raidmets ja Ago Anderson.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: