Maanteemuuseumi uueks juhiks saab Rita Valge

Rita Valge.
Rita Valge. Autor/allikas: Maanus Masing/Saarte Hääl

Maanteemuuseumi uue juhina alustab 4. detsembril Rita Valge, kes praegu juhib Saaremaa muuseumi.

"Mul on hea meel, et maanteemuuseumit hakkab juhtima hea valdkondliku kogemuse ja konkreetsete eesmärkidega uus juht," ütles transpordiameti peadirektor Priit Sauk.

"Maanteemuuseum on jätkuvalt Lõuna-Eesti üks olulisemaid maamärke ning tugev teedeajaloo hoidja ning selle taseme säilitamine on kindlasti meie prioriteet."

Rita Valge märkis, et koos nii professionaalse meeskonnaga on muuseumi arendamine puhas rõõm.

"Maanteemuuseum on teinud tänuväärset tööd liiklushoiakute  ja -käitumise kujundajana ning see roll on kandev ka tulevikus," lisas Valge.

"Muuseumi on koondunud teede- ja transpordiajaloo uurimise kompetents, mida hoida ja edasi arendada. Vähem oluline ei ole muuseumi kui hariva külastuskeskuse roll, kus nutikate lahendustega ollakse silma paistnud kogu Eesti muuseumiväljal. See potentsiaal pole kuhugi kadunud ja minu roll on aidata uutel ideedel tuul tiibadesse saada."

Rita Valge on kuni uude ametisse asumiseni tööl SA Saaremaa Muuseum juhatuse liikmena, eelnevalt on ta töötanud muinsuskaitseametis, Viljandi linnavalitsuses ja rahvusarhiivis. Valge on Tartu Ülikoolis omandanud nii bakalaureuse- kui ka magistrikraadi kunstiajaloos.

Augustis teatas maanteemuuseumi juht Ivo Posti, et paneb ameti maha, sest Vanemuise teater tegi talle ettepaneku osaleda Händeli barokkooperis "Julius Caesar". Vahepealsel perioodil juhtis kohusetäitjana maanteemuuseumi tööd Karl Saks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: