Konrad Mägi sihtasutuse preemia pälvis Lillehammeri kunstimuuseumi direktor

Foto: Konrad Mägi Sihtasutus

Konrad Mägi sihtasutuse 2023. aasta preemia pälvis Lillehammeri kunstimuuseumi direktor Nils Ohlsen.

Nils Ohlsen kureeris koos EMMA muuseumi direktrissi Pilvi Kalhamaga 2022–2023. aastal Lillehammeri Kunstimuuseumis näituse "Konrad Mägi. Eesti maalikunsti suurkuju", kus oli väljas rohkem kui 100 maali. Norra Rahvusringhääling valis Konrad Mägi näituse Norra möödunud aasta kaheksa olulisima kunstisündmuse sekka.

"Ma olen väga õnnelik ja muidugi ma ei osanud oodata, et ma selle preemia saan, aga siin olla on imeline," rõõmustas Ohlsen.

"Mägi on fantastiline näide sellest, kui rikas on Euroopa kultuur ja et me peame lisaks otse enda ette vaatamisele ka vasakule ja paremale vaatama, et avastada uusi fantastilisi kunstnikke. Mägi on üks neist," lisas ta.

Nils Ohlsen on kunstiajaloolane, kes on töötanud mitmes muuseumis teadusdirektori, kuraatori ja muuseumijuhina.

Konrad Mägi sihtasutuse preemia on ette nähtud inimesele või kollektiivile, kes on teinud palju Eesti kunstiajaloo olulisima maalikunstniku Konrad Mägi elu ja loomingu tutvustamiseks. Varem on preemia pälvinud EMMA muuseumi direktriss Pilvi Kalhama (2022), filmirežissöör Marianne Kõrver (2020), kujundaja Tõnis Saadoja (2019) ja kunstiajaloolane Eero Epner (2018). Preemia suurus on 5000 eurot.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: