X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tartu 2024 avab Taavi Tõnissoni lavastatud kontsertetendus ja vabaõhureiv

Tartu 2024
Tartu 2024 Autor/allikas: Mana Kaasik

Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta Tartus ja Lõuna-Eestis algab 26. jaanuaril avatseremooniaga "Kõik on kokku üks!". Taavi Tõnissoni lavastatud avaetendusel astuvad üles tuntud Eesti artistid, näitlejad ja tantsijad, etenduse dramaturg Eero Epner.

Avatseremoonia etendusele on loonud heliteoseid tuntud Eesti artistid. Uusi teoseid koos juba kuulsate lugudega esitavad Trad.Attack! ja Sander Mölder, samuti astub üles Elleri sümfoniett dirigent Andres Kaljuste juhatamisel.

"Efektsete numbritega läbikomponeeritud etendus on täis üllatusi igas vanuses vaatajale ning avastamisrõõmu, mis peegeldab Tartus ja Lõuna-Eestis peituvat ainulaadsust ning Euroopale avatud uudishimulikkust," sõnas avatseremoonia lavastaja Taavi Tõnisson.

Kultuuripealinna avamispäeva hommik 26. jaanuaril algab Club Illusionis lasteaiarühmadele ja õpetajatele mõeldud lastediskoga. Muusikat mängib DJ Maido Möls ja samme näitavad ette Tantsulaagri tantsijad Britt Kõrsmaa, Märt Agu ja Oliver Soomets.

Pärast avaetendust suundub publik muusika saatel rongkäigus Eesti Rahva Muuseumi katuse alla vabaõhureivile. Etteaste teeb Emily Makis ja plaate mängivad Eesti kultuuriminister Heidy Purga, Sound in Noise (Eero Muiste) ja OLIVAR (Rene Oliver Muiste).

Eesti Rahva Muuseumi saale täidab sel ööl elektrooniline muusika, mille saatel saab vaadata näitust "Õige keha, vale keha?" ja teha esmatutvust 2024. aastal ERMis avatava näituse "Kellele kuulub öö" installatsioonidega.

Tartus toimuvale ametlikule Euroopa kultuuripealinna avamisele eelnevad ja avamised ka mujal Lõuna-Eestis: Valgas (05.01), Viljandis (12.01), Võrus (19.01) ja Põlvas (27.01). Maakondlikel kultuuripealinna avamistel astub üles Lõuna-Eesti reggae-bänd Angus koos kultuuripealinna piirkondadest pärit artistidega: Stefan, Uku Suviste, Karmen Rõivassepp ja Meelika Hainsoo.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: