X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

EMTA suures saalis esietendub kogupereooper "Väike korstnapühkija"

Foto: Rene Jakobson

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis jõuab sel nädalal lavale kogupereooper "Väike korstnapühkija". Loo lapsepõlvest, keerulistest oludest ja koostöö jõust toovad lavale EMTA üliõpilased ja vilistlased ning Rahvusooper Estonia ja Eesti Raadio Laste Laulustuudio solistid.

Benjamin Britteni ja Eric Crozieri ooper "Väike korstnapühkija" jutustab vaatajale ühe lapsepõlve tagasisaamise loo. Vaatamata lavale jõudmise ajast, pole see lavastaja Liis Kolle sõnul siiski jõululugu.

"Fookus on päris rängal teemal nagu lapstööjõu kasutamine. Võib-olla meil ringi vaadates ei torka see silma, aga maailmas, nagu me teame, on sellega palju muret," sõnas Kolle.

Estonia poistekoori laulja Uku Sander Leisalu jaoks on parim osa lavastusest selle kaunis muusika. Leisalu kehastab väikest Sami, kelle isa müüb ta korstnapühkijale õpipoisiks.

"Korstnapühkijad tahavad, et Sam hakkaks ise korstnaid pühkima ja nad saadavad ta korstnasse, kuhu ta jääb kinni. Teised lapsed, kes seal on, märkavad seda, päästavad ta ja proovivad teda aidata ning luua talle parema elu," rääkis noor näitleja.

"Ma omalt poolt pühendaksingi selle lavastuse kõigile lastele, kellel ei ole võimalik sellises projektis kaasa teha, aga kes seda võib-olla tahaksid. Ja kui lapsed tulevad vaatama, võiksid nad kaasa saada väikese kindlustunde, et ühisel jõul on võimalik midagi ära teha ja ka lastest sõltub midagi, siin tükis lausa väga palju," lisas Kolle.

"Väikest korstnapühkijat" mängitakse EMTA suures saalis ja Vanemuises detsembris ja jaanuaris.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: