X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Muusikateadlane: improvisatsioonis teadlikku tegevust rakendada on võimatu

Foto: Kaader filmist

Äsja sai valmis muusikafilm "Extempore. Vabanedes teadvuse tegevusest", mis uurib, kuidas sünnib muusikaline improvisatsioon ning millised on selle tegevuse eripärad.

Film valmis loovmuusikaprojekti "Muusika kui varjupaik" raames. Filmi autorid Heli Reimann ja Erik Norkroos jälgivad Raun Juurikase muusikalisi otsirännakuid, mis kulgevad läbi mittetraditsiooniliste esinemispaikade ning aeg ajalt sekkuvad loosse ka mängulised ja performatiivsed elemendid.

"Tänapäeva maailmas armastame kõike kontrollida," ütles muusikateadlane ja filmi autor Heli Reimann. "Meil on seadused ja reeglid ning plaanid ja teisalt huvitab meid eelkõige eesmärk ja lõpptulemus. Nüüd kui me räägime muusikalisest improvisatsioonist, siis siin on olukord täiesti vastupidine. Meil tuleks lahti lasta kontrollist ja usaldada, nagu Raun Juurikas ise armastab öelda. Oluline on usk lähitulevikku. Improviseerimine toimub tegelikult konkreetses ajahetkes ja teatavasti liiguvad sekundid väga kiiresti, nii et selle protsessi käigus teadlikku tegevust rakendada on praktiliselt võimatu."

Toimetaja: Annika Remmel

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: