X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Anna Hintsi "Pimeala" esilinastub Tampere lühifilmide festivalil

{{1706792760000 | amCalendar}}
"Pimeala" Autor/allikas: Kaader filmist

Anna Hintsi uus lühimängufilm "Pimeala" valiti Tampere lühifilmide festivali võistlusprogrammi. Lisaks valiti programmi ka Ivar Murdi, Liisbeth Kala ja Andres Tenusaare lühifilmid.

"Pimeala" peategelaseks on teismeline tüdruk Surya, kes leiab India pealinna üüratult prügimäelt fotokaamera. Kaamera avab tüdruku silmad teda ümbritsevate naiste väljarääkimata lugudele. Filmis, kus dokumentalistika ja fiktsioon segunevad, keskendutakse prügikorjajate kogukonnale, kes proovib leida oma kohta maailmas keset prügi ja kõrvetavat kuumust.

Lisaks Hintsi uuele filmile pääsesid festivali võistlusprogrammi ka Ivar Murdi "Kihnu maraton", Liisbeth Kala "Saab" ja Andres Tenusaari "Väike teine".

Filmi peategelast Suryat kehastab Umaiza, Surya isa rollis astub üles Pushpendra Singh. Filmi produtsendid on Evelin Penttilä ja Johanna Maria Paulson ning stsenaristiks lisaks Hintsile ka Tushar Prakash. Operaatoriteks Karan Thapliyal ja Erik Põllumaa. Filmi monteeris Marion Koppel, muusika on loonud Ann Reimann ja helidisaneri rolli täidab Gabriel Solis.

""Pimeala" tehes naljatasime me tihti Annaga, et prügiga tegelemine ongi meie žanr – meie esimene koostöö filmiga "Homme saabub paradiis" tegeles ju samuti prügisukeldumise ehk kaunimalt öeldes toidupäästmisega. India on Anna jaoks saanud teiseks kodumaaks ning koos Tushar Prakashiga panid nad kirja selle puudutava loo. Filmi rahastades sai selgeks, et see ühtviisi ülimalt lokaalne Delhi prügikorjajate kogukonnas toimuv lugu puudutab samal ajal sügavalt inimesi üle terve ilma ja valgustab välja lugusid, mis jääksid muidu pimedusse," ütles filmi produtsent Evelin Penttilä.

"Meie India produtsent Tanvi Gandhi ja tegevprodutsent Ravi Singh, kes teevad Bollywoodis suure kaliibriga filme, armusid meie väikesesse filmi ning Annasse režissöörina ja aitasid luua selle turvalise keskkonna, kus "Pimeala", valdavalt mitteprofessionaalsete näitlejatega ja päris autentses Delhi äärelinna kogukonnas, üles sai võetud. Lisaks Annale ja Tusharile andis selle filmi loomisesse ka märkimisväärse panuse operaator Karan Thapliyal Indiast, kes meiega küll alles viimasel hetkel ühines, aga kelle panus filmi on hindamatu," lisas Penttilä.

Tampere Filmi Festival, mis on aset leidnud juba 1969. aastast, on kolmest kõige olulisemast Euroopa lühifilmide festivalist Oberhauseni ja Clermont-Ferrandi kõrval. Varem on Tampere lühifilmide festivalil osalenud kokku 76 Eesti filmi, nende hulgas näiteks Anu Auna "Vahetus" ning Hardi Volmeri ja Urmas Jõemehe "Maetud Euroopas". 2023. aastal võitis festivali peaauhinna Priit Tenderi animafilm "Koerkorter".

Toimetaja: Neit-Eerik Nestor

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: