Telemaja täitus Hardi Tiiduse unustamatu auraga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Episood filmist
Episood filmist "Must habe tahab teada", 1967. aastal Autor/allikas: Anton Mutt, ERR

Eile südapäeval esitles Toivo Tootsen vanas telemajas raamatut "Vana Hõbe Hardi Tiidus ja inimesed tema ümber", mis meelitas kohale rohkesti vanameistri endisaegseid kolleege ja täitis kogu maja nostalgilise Vana Hõbeda auraga.

Eile tähistanuks Hardi Tiidus 95. sünnipäeva. Paraku ei ole teda meie seas juba aastaid. Küll aga on alles inimesed, kes teda hästi mäletavad ja oma muljeid jagasid nad ka Menuga.

"Minu isa oli hästi soe inimene. Ta oli väga hooliv ja arvestav," meenutas Hardi Tiiduse tütar Maria.

Elav entsüklopeedia ja ülihooliv isa

Vana Hõbe seostub paljudele peamiselt mälumängude ning ammendumatute teadmistega. See sama joon kandus temaga ka koju kaasa. "Me mängisime lausa nii-nimetatud ENE-mängu. Ma võtsin kätte entsüklopeedia, tegin selle suvalise koha pealt lahti ja küsisin tema käest midagi. Ja tema teadis neid vastuseid. See pani küll kukalt kratsima," rääkis Maria Tiidus.

Maria usub, et just isalt sai ta kaasa suure annuse soojust, hoolivust ja teistega arvestamist.

Maria loodab, et mõne aasta pärast, mil isa sünnist möödub 100 aastat, ilmub veel teinegi põhjalik raamat ja pole üldse välistatud, et selle kirjutab ta ise.

Hardi kohalolu oli tajutav

Raamatu autor Toivo Tootsen tunnistas, et suure osa raamatust oli Tiidus tegelikult juba ise ära teinud, ainuüksi oma rohkete ülestähendustega. Nii ei olnudki äärmiselt mitmekülgsest mehest raamatu koostamine üleliia keeruline.

Toivo Tootseni sõnul oli Hardi Tiidus äärmiselt muhe mees, kes ei jäänud üheski küsimuses hätta ja oskas oma nutikuse ja ammendumatute teadmistega sageli üllatada.

Küll aga usub Tootsen, et raamatuks ja isegi mitmeks jaguks Hardi Tiidusest veel küllalt ainest ning ehk haarab nüüd sule ka keegi teine ja paneb kirja põhjaliku biograafia.

Tiiduse endised kolleegid, kes olid samuti telemajja tulnud, et vanameistrit meenutada, tunnistasid, et vähemalt siin ja vähemalt täna oli õhus Tiiduse muhedat olemasolu tunda. Ehk vaataski ta kõike toimuvat kuskilt kaugemalt ja muheles heatahtlikult ja õnnelikult, et teda on meeles peetud.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: