Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eelinfo: Prima Vista laseb nooruse valla

Autor/allikas: Prima Vista

7.-10. maini 2014 täituvad Tartu tänavad kirjandusega, sest juba üheteistkümnendat korda vallutab linna kirjandusfestival Prima Vista. Seekordne festival kutsub üles kõiki mõtlema noorusele ja nooruslikkusele ning leidma see enda seest üles.

Prima Vista 2014 matrooniks on Kristiina Ehin, kelle looming sütitab nii nooremaid kui vanemaid lugejaid. Ise arvab matroon festivali tänavuse aasta teemast: „Mulle tundub, et nooruslikkus pole mingi väärtus omaette. Pigem uhkelt vana kui pingutatult noor. Kuid usun, et ilukirjandusel on võime iidvanu asju värskelt sõnastada, muuta need uhiuueks ja verinooreks. Tartus on juba aastasadu selle maagiaga tegeldud ning loodetavasti näitab ka seekordne Prima Vista, et sõnaga võib tõepoolest imet teha.”
Tartu rahvusvaheline kirjandusfestival Prima Vista on iga kevad üllatanud kirjandushuvilisi mitmete tuntud literaatidega ning pettuma ei pea ka seekord. 2014. aastal astuvad Eesti raamatuhuviliste ette nii kodumaa lemmikud kui ka mitmed hinnatud välisautorid, nagu näiteks filosoofilise alatooniga proosat viljelev vene kirjanik Mihhail Veller, maineka Ingeborg Bachmanni kirjandusauhinna võitja ukraina päritolu Katja Petrowskaja, kultusromaani „Rock’n’roll ja ridamaja“ autor ning praegu peamiselt kriminaalromaane kirjutav saksa kirjanik Klaus-Peter Wolf, saksa tuntud lastelaulude kirjutaja Bettina Göschl ning soome kirjanik Salla Simukka.
Möödunud Prima Vistal esinesid teiste autorite seas kirjanduskriitikute ja lugejate poolt hinnatud Poola nüüdiskirjanik Olga Tokarczuk, küberpunki teerajaja ja angloameerika kultusautor Bruce Sterling ning poliitilisest kommentaatorist ja ajakirjanikust literaat Leonid Mletšin.
Mitmepäevane kirjasõnale pühendatud festival Prima Vista on aastaid pakkunud huvilistele võimalust saada osa mitmesugustest erilistest kultuurisündmustest. Säravate kirjanikega kohtumise kõrval on kõik oodatud Prima Vistale külastama ka juba traditsiooniks saanud raamatulaata ja Pargiraamatukogu ning nautima laulvate kirjanike kontserti. Lisaks sellele on festivalil võimalik osa võtta põnevatest raamatuesitlustest, näitustest, filmiseanssidest, sõnalavastustest ja vestlusringidest. Toimub ka parima ilukirjandusliku perioodikadebüüdi konkurss “Esimene samm".
Nagu ikka, laieneb Prima Vista üheks päevaks ka Tartust väljapoole. Seekordseks partnerlinnaks on Rakvere, kus kirjanduspidu toimub 10. mail.
Tartu kirjandusfestivali Prima Vista 2014 programmi on andnud oma panuse ka mitmed partnerid, sealhulgas Soome Instituut, Austria Vabariigi Suursaatkond, Tartu Elektriteater, Anna Haava kogukond ja Tartu Saksa Kultuuri Instituut.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Prima Vista

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: