Arvustus: homsete hittide asemel eilsed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

The Men
The Men Autor/allikas: The Men

Plaat

The Men

Tomorrow’s Hits (Sacred Bones 2014)

8/10

Kui sa paned oma ansamblile nimeks The Men ning annad iga aasta välja uue plaadi, siis sellest kumab mingisugune aastakümnetetaguse rokenrolli ihalus välja. Alguses oli aga kõik teistviisi. Oma debüüdil „Immaculada” ning järgneval plaadil „Leave Home” (vastavalt 2010 ja 2011) mürgeldasid hetkel luubi all olevad newyorklased post-hardcore’st inspireeritud totaalse garaažimüra lainel. Agressiivne muusika, mis oli valmis kuulajat elusalt neelama. Edasi võeti järjest rohkem suund klassikalisema roki poole ning kuigi kohati on praegugi vihast ja pungist kitarrisaundi kuulda, siis laulud ise oleks justkui ajamasina kaudu The Meni rüppe sattunud.

Avalugu „Dark Waltz” pani mulle hetkega pähe mõtte, et Bob Dylan on ühe toore heliga kuuekeelse kätte võtnud ning lugu lõõritama hakanud. Kui oleks tahtmist, võiks tohutu mõjutajate nimekirja üles täheldada, aga piisab vast mõnestki nimest, küll saate pildi kätte: The Rolling Stones, Bruce Springsteen, Tom Petty, Creedence Clearwater Revival, The Stooges, Gram Parsons jne. Ikkagi kullavaramu kallale on poisid läinud.

Kui võrrelda näiteks The Gaslight Anthemiga, mis ka sarnase ajastu poole silmad suunanud, siis The Meni kasuks räägib raev, mis neile enda müra-ajast verre jäänud. Kitarrid on ikkagi rasvased ja räpased, puhtast helikeelest on asi kaugel. Eriline kiitus läheb „Pearly Gates’ile,” mis on kuueminutiline steroididel kantribluusrokk. Kui kellelgi on plaanis lähiajal baarikaklust alustada, siis paluge teenindajal see pala jukebox’ist peale panna. Saate veidi adrenaliini juurde. Või kui rusikatega vehkida ei taha, küsige mõnda muud lugu. Kantrit, rokki, suupille, pasunaid ja honky-tonk-klavereid jätkub igale maitsele. Pagan, see on äge kraam.

"Pearly Gates":

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: