New Yorki nõutakse Sergei Dovlatovi nimelist tänavat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sergei Dovlatov
Sergei Dovlatov Autor/allikas: change.org

Petitsioonikeskkonnas change.org on praegu võimalk kõigil soovijatel toetada ideed, et New York saaks tuntud Vene dissidendi Sergei Dovlatovi nimelise tänava.

Dovlatov oli Vene ajakirjanik ja kirjanik, kes põgenes aastal 1979 KGB ahistamise eest New Yorki. Ta asus koos oma naise, tütre ja emaga elama Queensi, Fores Hilli. Peagi hakkas ta avaldama lühilugusid The New Yorkeris ja need ei äratanud tähelepanu mitte ainult vene publikus. Dovlatovil oli terav silm absurdi ja musta huumori koha pealt. Uues kodulinna avaldas ta rea tähtteoseid, nagu The Suitcase, The Zone ja Ours: A Family Album. Need raamatud äratasid kiiresti tähelepanu ja tõlgiti lisaks inglise keelele ka paljudesse teistesse maailma keeltesse. Nii jõudsid need miljonite lugejateni.

1980. aastal asutas ta suurmia kohaliku venekeelse nädalalehe Novõi amerikanets. Dovlatov suri aastal 1990 südamepuudulikkusse.
Sergei Dovlatovi fännid on juba paigaldanud mälestustahvli tema majale Forest Hillis. Mälestustahvlid on olemas ka majadel, kus ta elas Tallinnas (Vabriku tänav 41) ning Venemaal Ufas ja St Perterburis. Dovlatov elas 1972 – 1976 Tallinnas, töötades ajalehes "Sovetskaja Estonija". Seda ajajärku käsitleb ta raamatus "Kompromiss" (1981).
Nüüd pöördusid Dovlatovi toetajad New York linnavolikogu liikme Karen Koslowitzi poole ettepanekuga anda praegusele 63rd Drive Street'ile nimeks "Sergei Dovlatov Way". Volikogu otsustab asja veel sel aastal, ja protsessi õlitamsieks kogutaksegi praegu change.org-is allkirju.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: change.org, wikipedia.org

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: