Mänguasjamuuseumis arutletakse mängu ja teaduse piiride üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartu Mänguasjamuuseum
Tartu Mänguasjamuuseum Autor/allikas: PM/Scanpix Baltics

Esmaspäeval, 5. mail toimuv Tartu Mänguasjamuuseumi juubelikonverents "Mängult ja päriselt" toob Tartusse kokku Pariisi nukumuuseumi ja Vilniuse mänguasjamuuseumi loojad – Samy Odini ja Povilas Blaževičiuse.

Lisaks väliskülalistele astub konverentsil üles mänguasjamuuseumi üks asutajatest – lastekirjanik Tiia Toomet ning mitmed hinnatud muuseumitöötajad Eestist. Arutluse alla tulevad mängulise ekspositsiooni loomine, traditsioonilise muuseumi sidumine tänapäevase meelelahutusasutuse võimalustega, muuseumitöö pedagoogilised aspektid ja palju muud. Tänapäeval on muuseumid sunnitud leidma tasakaalu perekeskuste-teemaparkide ning jätkuva teadustöö tegemise vahel. Aja jooksul on muutunud nii meetodid, keskkond kui ka üldsuse arusaam muuseumist kui haridus- ja meelelahutusasutusest.

Tartu Mänguasjamuuseumi direktori Triin Vaaro sõnutsi korraldatakse konverents selleks, et jagada omavahel erinevaid kogemusi, mis on seotud mängu ja mängimise teemaga muuseumides. "Konverentsile tulevad esinema inimesed, kes jagavad nii mõnegi hea näpunäite, kuidas näitust või õpituba ette valmistades leida tasakaal tõsise ja naljaka, teadusliku ja mängulise lähenemise vahel," usub Vaaro.

Konverents toimub Tartu Mänguasjamuuseumi juubeliaasta ürituste sarja "20 aastat armastust" raames. Esinejate nimekirja ja täpse ajakava leiab muuseumi kodulehelt.

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: