Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Prima Vista avapäeval esitletakse eestlaste lugemisharjumustest kõnelevat kogumikku "Lugemise vabadus"

Aapo Ilves
Aapo Ilves Autor/allikas: kultuur.err.ee

Täna algaval kirjandusfestivalil Prima Vista esitletakse Tartu Ülikooli raamatukogu kohvikus (13.00) Gaudeamus kogumikku „Lugemise vabadus“.

Prima Vista 2014 peateemaks on Süüta noorus". Kuna tänavu on tähelepanu keskmes noored ja noorus, siis mõeldakse festivalil ka põlvkondadevahelistele suhetele. Nii heidabki tekstikogumik "Lugemise vabadus" pilgu eestlaste lugemusele eri generatsioonide vaatepunktist: vanavanem kirjutab, mida loevad tema lapsed ja lapselapsed, lapsed kirjutavad, mida loevad tema vanemad ja vanavanemad.

Märtsis väljahõisatud üleskutse peale laekus Prima Vista toimkonna postkasti sadakond teksti, mis jutustavad Eesti inimeste lugemisharjumustest ja tekstikogemustest. Parimad palad ühendati kaante vahele ning köideti Tartu Trükimuuseumis.

Täna kell 13 Tartu Ülikooli raamatukogus algaval esitlusel loevad kogumiku tekste Tartu noored kirjanikud. “Lugemise vabadus” on saadaval piiratud mahus ja ainult festivali raames – nii on Prima Vistal osalejal võimalus saada endale unikaalne teos.

Kogumiku “Lugemise vabadus” esitlusele järgneb kell 15 Prima Vista 2014 avaetendus Tartu Ülikooli raamatukogu suures saalis, seejärel öeldakse tervitussõnad konverentsisaalis. Avaetendusel esinevad võimsa kavaga muusikat, luulet, tantsu ja improvisatsiooni ühendavad Kristiina Ehin, Tähtvere Tantsukeskus, Aapo Ilves, Jüri Kolk, ansambel Def Räädu, Silvia Urgas, Silver Sepp ning tantsijad Keity Pook ja Kadri Sirel.

Kirjandusfestival Prima Vista toimub tänavu 7.–10. maini Tartus ja Rakveres.

Prima Vista kohta loe rohkem: www.kirjandusfestival.tartu.ee

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: