Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tuntud USA fotograaf  andis Tartu Kõrgemas Kunstikoolis allveefoto kursust

Vesi maa pooleks
Vesi maa pooleks Autor/allikas: Jekaterina Senina

Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (TKK) viis märtsist kuni maikuuni fotograafia osakonnas läbi unikaalset allveefotograafia kursust maailmas tuntud USA fotograaf Alex Kirkbride. TKK on maailmas üks vähestest kõrgkoolidest, kus allveefotograafia kuulub uuenduslikku õppekavasse.

Töötanud New Yorgis mitmete kuulsate stuudiofotograafide juures, hakkas Kirkbride sukeldumisega tegelema 19-aastaselt. 23-aastasena oli ta juba sukeldusinstruktoriks mitmetes Kariibi mere äärsetes paikades ning andis 2007. a välja oma tippraamatu „American Waters".

TKKd külastas Kirkbride loengutega juba 2008. aastal ning koos fotograafia osakonna juhataja prof. Peeter Linnapiga sündis juba siis plaan hakata õpetama ka allveefotograafiat. Möödunud aastal lülitaski TKK fotograafia osakond uudse valdkonna oma õppekavasse ja viis koostöös erinevate sukeldusklubidega ning Eesti selle ala tõsiste tegijate Aigar Sisaski, Ülar Tikk'i jt läbi rea erinevaid loenguid ja praktikume.

Selleaastase Alex Kirkbride allveefotograafia kursuse praktiline osa toimus 4.-11. mail Rummu karjääris, mida peetakse üheks huvitavamaks sukeldumiskohaks Eestis. Üliõpilased tegid viie päeva jooksul läbi nii rea vajalikke harjutusi kui tegelesid ka vabaloominguga.

Rummus jm tehtud võtete baasil on juba lähitulevikus tulemas esinduslikud näitused Eestis, Hispaanias jm. Samuti on koostamisel fotoajakirja allveefoto teemaline erinumber ning valmimas järjekordne veekeskkonnas pildistatud fotograafia osakonna lõputöö.

VAATA FOTOSID

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Tartu Kõrgem Kunstikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: