Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaata videot luuleõhtust "Hullunud Tallinn" festivalil HeadRead

{{1401450031000 | amCalendar}}
Foto: PM/Scanpix

Kultuuriportaali teine ülekanne festivalilt HeadRead näitas luuleõhtut "Hullunud Tallinn", kus esinesid Luulur, Triin Soomets, Aapo Ilves, Vahur Afanasjev ja Erkki Luuk.

Luuleõhtu eestvedaja Jaan Malin (sündinud 1960) oli mõned aastad tagasi tuntud eelkõige kui luuletaja ning eesti sürrealistliku luulepärandi korrastaja ja hoidja – ta on uurinud ja avaldanud esimese eesti sürrealistliku kirjaniku Ilmar Laabani loomingut.

Aga korraga, 2009. aasta sügisel tuli uudis, et Malin valiti Berliinis toimunud suurel luuleturniiril „European Poetry Slam Days“ kolme parima luuleesitaja sekka. Kes on näinud Malinit esitamas Luulurina oma häälutusi, ei pane seda tulemust ammugi imeks. Eks selline asjade käik on omamoodi loogiline – kõlaluule seostub ju sürrealismi kõige esimeste faasidega nagu dadaism ja "Cabaret Voltaire". Aga Malin ei rahuldunud lihtsalt esinemistega, vaid avastas endas organiseerija ning tänu sellele sai Eesti rikkamaks ühe toreda luulefestivali võrra. See kannab nime „Hullunud Tartu“. Nimetus on täpne, sest Luulur mõistab laval hullumise kunsti väga hästi ning tema eeskuju on olnud nii mõnelegi kolleegile nakatav ja vabastav.

Festival „HeadRead“ otsustas kutsuda Malini vahelduseks pealinna, paludes panna tal kokku väikse luulekava, mida saigi näha täna õhtul Kirjanike Majas. Lisaks Luulurile astusid üles Tartu intellektuaalse mängurluse üks esikujusid Erkki Luuk, kunagise kuulsa ning samuti esinemistega populaarsust pälvinud Tartu NAKi luule- ja laulumehed Aapo Ilves ja Vahur Afanasjev ning kooslusele tasakaalu pakkuv Triin Soomets, kelle napp ja selge „Asjade omadused“ pälvis Kultuurkapitali 2013. aasta parima luulekogu auhinna.

Veel saab kultuuriportaalist otseülekandes näha kohtumist ameerika kirjaniku Lionel Shriveriga laupäeval kell 16 ning Rein Raua vestlust leedu kirjaniku Undine Radzeviciutega pühapäeval kell 14. Kõik nimetatud sündmused toimuvad Kirjanike Maja Musta laega saalis.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: