Arvustus: Jan Helsingi ideaalne suvepäeva indie ({{commentsTotal}})

Jan Helsing
Jan Helsing

Uus plaat
Jan Helsing
"Kajalood" (Seksound)
7/10

Eesti vaba liikmeskonnaga indie-muusikuid ühendav Jan Helsing sai juuli alguses valmis täispika albumi "Kajalood". Jan Helsing on eri ansamblites tegutsevate muusikute projekt. Kaasa teevad Margus Voolpriit (Pia Fraus, Dreamphish, Wolfredt), Helari Pluss (Morningrise), Andres Soosaar (Morningrise, Dreamphish, Picnic), Arpo Vatsel (Dreamphish) ja ka kirjanik Jan Kaus (Dreamphish). Laulavad Kristi Kindel Dallasest, tekstiilidisainer Kärt Ojavee Pia Frausist, Kaidor Kahar Pilvikutest ning teised.

"Kajalood" pakub kindlasti rõõmu mitte ainult eelnimetatud kollektiivide fännidele, vaid kõigile, kes austavad head indie't. See on ideaalne soundtrack Maarjamaa teosammul kulgevasse palavasse juulipäeva, mida põhjamaalane just taolises uneluses kogeb, mille sarnases Jan Helsingi ilus, eskapistlik helikeel liugleb.

Nagu ka Jan Helsingi muusika, annab suvepäev siiski edasi sõnumi, pisikese torke, et igal paradiisil on oma aeg. Kuid torget ongi vaja, sest muidu oleks liiga ilus ja hää. Kui rõõmsameelne, liiga elujanuline indie võib mõne melanhoolsema kraami austaja lausa endast välja viia, siis Jan Helsing pakub täpselt piiripealset magushaput lüürikat ja meloodiat, mis on ühtaegu nii lootustandev ja helge kui kergelt kurvameelne. Mingisugune igavikulisust puudutav noot on olemas.

Selline kerge nukrusega unelmaid ülistav wildnothinglik või natuke Interpoli ja The Strokesi meenutav, tusaseid momente pakkuv indie-rokk tuleb eriti esile lugudes "Asuur", "Sügis", "Tagasi". Nauditavad on ka vokaalita palad "Hommik" ja "Vihm (Emale)", mis viivad leemendavas kuumuses uneleva vaimu kõrgele sinitaeva poole. Kiiremapoolse ja lõbusa indie austajad leiavad plaadilt pala "Hoia end". Tõeliselt helge ja kosutav on juba varem avaldatud EP "Sünnipäev" ning samuti lugu "Hea tuju keeldub lahkumast".

Albumi "Kajalood" teemad, mille on lüürikasse vorminud kirjamees Jan Kaus, puudutavad igaüht. Kausile omane käikiri tema romaanidest on ka siin olemas: üksindus, armastus, paradiisid, ootused, tühimikud ja pettumused.

Suvila makk või autoraadio teel randa käima ja Jan Helsing peale.

Jan Helsing - "Sügis"

 Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: